Yanmaz, El Ele Vererek Urfa’nın Sorunlarını Çözelim

Yanmaz, El Ele Vererek Urfa'nın Sorunlarını Çözelim

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz El Ele Vererek Urfa’nın Sorunlarını Çözelim Açıklamasında Bulundu

26 Ağustos 2017 - 02:02 - Güncelleme: 26 Ağustos 2017 - 02:04

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz Yaptığı Açıklamada,  Peygamberler şehri olan Şanlıurfa Atalarımızdan bize miras kalan doğup büyüdüğümüz, çocukluğumuzun geçtiği, okullarında okuduğumuz, rızkımızı kazandığımız, üzüntülerimize ve sevinçlerimize şahit olan bir şehirdir.

Bize her şeyi veren bu şehre sorumluluklarımız var, mecburiyetlerimiz var ve borcumuz var. Geçen hafta burada yaptığımız basın toplantısında kulağımıza kirli, çirkin, usulsüzlük ve yolsuzluk seslerinin geldiğini belirtmiştik ve buradan yetkililere seslenerek bu söylentilerin önünü alın suçluları ve sorumluları adalete havale edin demiştik.

Ne yazık ki sesimizi duymak istemediler konu ulusal medyaya taşındı.

Bana sorarsanız memnun musunuz diye?

Hayır, üzgünüm, öfkeliyim. İnanıyorum ki bütün Urfalı hemşerilerimizde aynı durumdadır. Hiç kimse Urfa’nın bu tür kirli söylentilerle usulsüzlüklerle gündeme gelmesini istemez.

Şanlıurfa hakkın sancaktarlığını yapan Hz. İbrahim, Hz. Eyyüp, Hz. Şuayıp, Hz. Musa ve Hz.isa'nın kutsadığı bir şehir aynı zamanda Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin ayak bastığı topraklardır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin 35 Milyar dolarlık yatırımla önem verdiği Şanlıurfa’mızın modern, çağdaş, tarım ambarı, inanç turizmi, foklör, mutfağı, edebiyat, şiir ve şarkılarıyla vizyonel bir şehir olarak gündeme gelmesi gerekir. Biz Şanlıurfa’nın bu yolsuzluk, usulsüzlük ve yandaş kayırma ile anılmasının ilk ve son olmasını arzu ediyoruz.

Siz değerli basın mensupları aracılığı ile meşru zeminde yetkilileri sorgulayacağız ve gerekirse hukuki yollara başvuracağız.

EL ELE VEREREK ŞANLIURFANIN SORUNLARINI ÇÖZELİM..

Şanlıurfa nüfus olarak, yapılaşma ve şehirleşme yönünden hızla büyüyor. Ancak Urfa’nın sorunları daha büyük bir hızla büyüyor. Hepimizin el ele vererek bu şehri yaşanabilir çağdaş modern, ilim, üreten bir şehir haline getirmemiz lazım. Bu durum ancak mülki amirlerimizin, Urfa’nın üst düzey bürokratlarının ve siyasi partilerimizin el ele vererek üstesinden gelmesi ile olur.

Urfa’da görev yapan mülki amirlerimiz, Bürokratlarımız bizim yöneticilerimiz ve devlet büyüklerimizdir. Biz onları sayarız ve severiz, kardeşlerimizdirler. İnanıyoruz ki onlarda bu şehre en güzel hizmet etme gayret ve çabası içersindedirler. Ancak geçmişte farklı partilerde aday ve aday adayı olmuş olmaları bizde kendilerine karşı bir ön yargı oluşturmuştur.

Buradan kendilerine hatırlatıyorum. Hükümetin, iktidar partisinin memurları değil. Devletin memurudurlar. Böyle hareket eder ve icraat içersinde olurlarsa biz yanlarındayız ve arkalarındayız.

Şanlıurfa'nın işsizlik, istihdam, üretim, ahlaki durum, eğitim, ulaşım ve şehircilik sorunları vardır. Siyasi parti il başkanlarını da içine alan bir heyetin, platformun oluşturulması elzemdir. Biz böyle bir oluşumla Şanlıurfa’mıza en güzel hizmetlerin yapılacağı kanaatindeyiz.İfadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buzdolabı kablosu yangına neden oldu
Buzdolabı kablosu yangına neden oldu
Çiftçi Tarihi Kentler Birliği Ünye buluşmalarını başlattı
Çiftçi Tarihi Kentler Birliği Ünye buluşmalarını başlattı