Yanmaz, katı attık arıtma sistemi var, içme suyu arıtma sistemi...

Yanmaz, katı attık arıtma sistemi var, içme suyu arıtma sistemi yok

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Hilvan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Müteahhitler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23 Kasım 2017 - 16:05

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Hilvan’da içme suyu arıtma sistemi yok, müteahhitler iflasın eşiğinde, Şanlıurfalı vatandaşlar Vatandaş hem pahalı fiyata su kullanmakta hem de hacze verilmekte,

Değerli basın mensupları, Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. İnşallah onların ellerinde güzel bireyler yetişip vatana millete hayırlı olacaktır.Aldığımız duyumlar göre Şanlıurfalı hemşerilerimiz bu basın toplantılarımızı adeta dört gözle beklemekteler.  Değerli basın mensupları sizlerin aracılığıyla Şanlıurfa kamuoyuna duyurduğumuz basın toplantılarımız çok olumlu tepkiler almakta.

Adeta Saadet partisi Urfalıların gözü, kulağı ve hislerine tercüman olmaktadır. Değerli basın mensupları, Geçen hafta Hilvan ilçemizde teşkilat çalışmalarımız vardı. Hilvan halkımızdan, Hilvan’ın sorunlarını dinledik. Bir dokunduk bin ah işittik. Hilvan’da katı attık arıtma sistemi kurulmuş. Ancak içme suyu arıtma sistemi yok. Yani Hilvanlılar Fırat’tan gelen suyu evlerinde direk musluklardan alıp içiyor ve kullanıyorlar.

Yani içtikleri su koli basili ve mikroplu damıtılmıyor. Ancak atık suları damıtılıyor. Bu tam bir akıl tutulmasıdır. Han mağara ve arıca arası 2 Km çok affedersiniz eşek zor yürür. Ama oradan servis araçları ve taşıtlar geçmek zorunda kalmaktadır.

Faruk Bayrak caddesinde kanalizasyon patlamış uzun zamandır açıktan akmakta. Sanki dağ başıymış gibi belediye seyrediyor ve orada maalesef çocuklar oyun oynuyorlar ve şehir içinde böyle bir çirkinlik sergilenmektedir.

Değerli basın mensupları, Geçen hafta Urfa’mızın iki lokomotif sektöründen bahşetmiştim. Biri pasaj esnafı diğeri inşaat sektörü Uzun zamandır inşaat sektörü büyük bir durgunluk içinde.  Bu sektör durunca yan esnaflar hırdavat, boya, nalburiye, kereste, mobilya, demirci, kalıpçı, sıvacı ve amele kardeşlerimiz işsiz ve boşta kaldılar.

İşveren konumunda olan müteahhitler iflasın eşiğinde,  Dolayısıyla bu durum her sektörden esnafımızı ve insanımızı çok yönlü etkilemektedir.

Yani URFALILARIN AĞZINI BIÇAK AÇMIYOR.

Mülki amirler ve bürokratlar iktidar partisinin adeta eş başkanı konumundalar. Halkın derdi ile ilgilenmiyorlar. Değerli basın mensupları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, su abonelerine su faturalarını ödeyemedikleri için çok miktarda ve abartılı haciz göndermiştir.

300 TL olan su borcu gecikme zammı ve avukatlık ücreti ile 900 TL çıkmış. Vatandaş hem pahalı fiyata su kullanmakta hem de hacze verilmekte hem de belediyenin avukatları dururken serbest avukatların ücreti ile fahiş rakamlar ödeme mecburiyetinde bırakılmaktadır, büyükşehir belediyesi bu uygulamadan vazgeçip abonelere ödeme için kolaylıklar sağlamalıdır.

Değerli basın mensupları, Hepinizin gördüğü ve yaşadığı gibi ülke ekonomisi çok zor durumdadır.

On altı yıl aralıksız ülkeyi idare eden zihniyet faizci kapitalist bir ekonomi ile ülkeyi bitme noktasına getirmiş faiz lobisi ve rantiyecileri daha da zengin etmiştir.

Türkiye’nin toplam borcu artmış, ekonomi dibe vurmuş, ülke ve vatandaşlarımız borç batağına girmiştir. Hala fanatik ve iktidardan nemalananlar direnç göstermektedir. Bunların ülke umurlarında değil varsa yoksa kendi şahsi çıkarları söz konusudur.

Demek ki boylu poslu, genç yakışıklı güzel konuşan insanlardan beceriksiz olurmuş.

İŞİ YÜZÜNE GÖZÜNE BULAŞTIRIRMIŞ

Değerli basın mensupları, Biz Urfa’nın ana muhalefet partisiyiz ve dip dalga halinde geliyoruz. Geçmişte ve bugünde bizi hafife alanlar bu yuvaya gelecek ve biz o kardeşlerimizi kucaklayacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Darp Olayı Protestosunda Doktordan Şok Tepki
Darp Olayı Protestosunda Doktordan Şok Tepki
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu