Yanmaz, Urfa’da Suyun m3 fiyatı diğer illerden yüksek

Yanmaz, Urfa’da Suyun m3 fiyatı diğer illerden yüksek

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Urfa’da Suyun m3 (Metreküp) fiyatı Gaziantep ve Diyarbakır’dan daha yüksek.Dedi.

16 Kasım 2017 - 16:39

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Türkiye ve Şanlıurfa’da gündemi ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Değerli basın mensupları; Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Uzun bir süredir il dışında olmam dolayısıyla basın toplantılarına ara vermek durumunda kaldık. İstanbul ve Ankara’da ki tablo Şanlıurfa’dan farklı değil. İnsanlar endişeli kaygılı ve yüzler asık,  Türkiye ve Şanlıurfa’da gündem yoğun.

Değerli arkadaşlar Urfa’nın kangren olan sorunu elektrik yazın yandık, görünen o ki kışında donacağız. Yağmur, fırtına ve kar yok ama elektrikler sık sık kesiliyor.

Suriye’de savaş biter ama Urfa’nın elektrik sorunu bitmez. İlçeler ve şehir merkezi, çiftçi ve esnaf herkes elektrikten şikâyetçi. Artık yerli Bakanda var ümit ederim elektrik sorunu çözülür. Bu kadro ve bu yönetimle görünen o ki KARANLIKTA kalacağız. Elektrikler kısa devre yapmaya başladı dolayısıyla ampuller sık sık patlıyor. Şimdi birde su fiyatları hemşerilerimizi vurdu. Su faturaları kabarık olduğu hakkında çok şikâyet geliyor. Araştırdık ve gördük ki Urfa’da Suyun m3 (Metreküp) fiyatı Gaziantep ve Diyarbakır’dan daha yüksek. Şanlıurfa’da 15 m3 kadar 2.50 TL 15 m3 (Metreküp) üstü 2,74 halbuki diğer illerde vergiler dahil Gaziantep’te m3 (Metreküp) fiyatı 2.36 TL Diyarbakır’da ise 2.64’tür. Fırat’ın suyunu bile bize pahalıya satıyorlar. Demek ki kuyulardan su çekip verseler kaça satarlar.

TEMİZLİK İMANDAN GELİR

Değerli basın mensupları; Türkiye ekonomisi hızla düşüşe geçiyor. Euro: 4.600 Dolar: 4.000 Altın gr: 160 TL enflasyon%12’lerde, işsizlik hızla artıyor. Hem TUİK’in rakamları ile oynuyorlar hem de havuz medyası her şeyi güllük gülistanlık gösteriyor. Urfa’mızın dinamik ve istikrarı olan iki sektörü var biri inşaat sektörü diğeri pasaj esnafı maalesef bu iki sektörde durmuş vaziyette. Dolayısıyla işte çıkarılanlar ve işsizlik artmış durumda ve esnaf kan ağlıyor. Herkes ümidini pamuğa ve mısıra bağlamış ama çiftçiler bankalara borçlu ve tarımdaki girdiler mazot, ilaç, gübre, fiyatları hızla artmakta velhasıl mahalli ifadeyle

URFALILARIN NEŞESİ YOK

Değerli basın mensupları; Türkiye’de olduğu gibi Urfa’da da bürokraside ciddi bir yılgınlık, bitkinlik ve kaos var. Siyasi otorite zayıflayınca durum hep böyle oluyor. Vatandaşlar devlet kapısında adeta sürünmektedir.

Değerli basın mensupları; Saadet partisi olarak Urfa’da ana muhalefet konumundayız. Hükümet ve iktidar hızla düşüşe geçmiştir. Artık MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi), Cam filmi, zam ve vergilerden başka konuşulan bir konu yok. Biz Milli Görüş misyonunu temsil eden Saadet Partisi olarak hızla yükselişe geçtik. Herkese buradan sesleniyorum. Milli Görüş iktidarına ve belediyeciliğine hazır olun. Dedi (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret