Yarım Asır Sonra Almanya’ya İşçi Göçü

Yarım Asır Sonra Almanya'ya İşçi Göçü

Almanya’ya 55 yıl sonra yeni bir işçi göçü başlamak üzere Gelecek yıl itibarıyla AB dışından işçi alımına başlayacak ülkede 400 bin kişiye iş potansiyeli var.

27 Kasım 2018 - 09:40

Almanya'nın 1961 yılında Türkiye'den işçi göçü almasının ardından yeni bir göç dalgası için gün sayılıyor. Gelecek ay Almanya'da çıkması beklenen yasanın ardından AB dışından işçi kabulü başlayacak. En büyük işçi alımının ise Türkiye'den olması bekleniyor. Almanya'da 400 bin kişilik iş potansiyeli var.

Almanya'ya göç etmiş işçi bir Türk ailenin çocuğu Osman Ulutaş'ın kurmuş olduğu OBM, Türkiye'de ofis açmaya başladı. Dün düzenlenen basın toplantısında konuşan Ulutaş, İŞKUR ile yakın çalışma içinde olduklarını belirterek, İstanbul, Ankara ve Antalya olmak üzere Türkiye'de 3 ofisleri bulunduğunu kaydetti. Almanya'da 10 yıldır faaliyette olduklarını dile getiren Ulutaş, “2019 itibariyle işçi götürmeye başlayacağız. İlk yıl 5- 10 bin işçi götürmeyi planlıyoruz. Götürdüğümüz herkesi kendi bünyemizde istihdam edeceğiz. Kalacak yerleri ve iş yerlerine transferleri de biz üstleneceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x