Yavuz, CHP’li Vekil İçin Savcıları Göreve Davet Ediyorum

Yavuz, CHP'li Vekil İçin Savcıları Göreve Davet Ediyorum

Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz,CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha'yı Nefretle Kınıyor Cumhuriyet Savcılarımızı Göreve Davet Ediyorum.Dedi

29 Aralık 2017 - 15:27 - Güncelleme: 29 Aralık 2017 - 15:34

Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın 696 sayılı KHK'nin 121. maddesiyle ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Konu ile İlgili Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize “İT” Benzetmesinde Bulunan CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha'yı Nefretle Kınıyor Cumhuriyet Savcılarımızı Göreve Davet Ediyorum. Dedi

Bakan Kaya'dan CHP'li vekile tepki

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnen sivillere hakaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın halktan özür dilemesi ve CHP yönetiminin de Aldan'ı cezalandırması gerektiğini söyledi.

Bir dizi ziyaret için geldiği Adana'da AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Bakan Kaya, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın 15 Temmuz darbe girişimine direnen sivillere karşı ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğuna dikkat çekerek, “Bunu kınıyorum ancak kınamakla da kalmamak lazım. CHP yönetimi tarafından bir an önce disiplin soruşturması açılıp, gerekenin yapılması lazım. CHP'nin FETÖ ağzıyla bu şekilde devam etmesiyle milletimiz onlara seçimde çok büyük ders verecektir. 15 Temmuz gecesi milletimizle beraber meydanlardaydık. Sayın Cumhurbaşkanımız da 6 aylık torunları ve ailesiyle F-16'ların arasından Atatürk Havalimanı'na indi, milletimizin içine gitti. O gece orada tankların önünü açtırarak kontrollü şekilde kaçış yapanı gördük” dedi.

CHP'li Ömer Süha Aldan'ın milletten özür dilemesi gerektiğine vurgu yapan Bakan Kaya, “CHP yönetimi de terörle arasına mesafe koymak istiyorsa FETÖ ağzıyla konuşmayı bırakmalı ve konuşanlara gerekli cezayı vermelidir” şeklinde konuştu.

Bakan Kaya, konuşmasının ardından Hakkari'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Seyfettin Okur Çil'in mevlidine katılmak üzere Ceyhan ilçesine hareket etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Oyuncak Bebek Filmi Avrupa'da Birinci Oldu
Oyuncak Bebek Filmi Avrupa'da Birinci Oldu