Yavuz Gaziler Gününü Kutladı

Yavuz Gaziler Gününü Kutladı

Şanlıurfa Şehit Aileler ve Gaziler Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla mesaj yayınladı

18 Eylül 2018 - 11:28

Şanlıurfa Şehit Aileler ve Gaziler Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Yavuz 19 Eylül Gaziler Günü Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gazilerimize tanınmış bir anma günüdür, dedi.

1915 yılında Türkiye harp malulü gaziler şehit dul ve yetimleri derneğinin ilk kurulduğu günün öncesinden 19 Eylül 1921 de Gazi Mustafa Kemal Atatürk e yüce meclisimiz tarafından mareşallik ve gazilik unvanının verilmesiyle devam eden 19 eylül 2017 bu güne kadar Türk milleti bütün güvenlik kuvvetleri, halkı, eğitim görevlileri ve daha bir çok farklı birimleri ile, Çanakkale den, Sakarya’dan günümüze kadar Kıbrıs ta, terörle mücadelede, 15 Temmuzda şehit ve gazi vermeye devam etmiştir.

Kurtuluş savaşında Türk milletine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 1915 yılından bu güne kadar cepheden cepheye koşan askerlerimizi, askerine yardım götüren ayağında çorabı bile olmayan Türk analarının verdiği mücadelelerden günümüze kalanları hatırlatan tek yaşayan abideler gazilerimiz!

Vatan uğrunda milleti için bir yerlerde sessizce şehit ve gazi olan isimsiz kahramanlarımız!

Aynı safta ve cephede omuz omuza yanlarında şehit verdikleri arkadaşlarını vakurla ve onurla toprağa verip kendilerinin vatan savunmasında aldıkları yaralarının nişanesi olarak taktıkları madalyaları ile bugün aramızda vatan nasıl kazanılıyor, nasıl savunuluyor bize hatırlatan,

Siz Türk milletinin aziz evlatları kahraman gazilerimizin gaziler gününü kutlar yaşamlarında sağlık, huzur ve esenlikler diler, bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimize ve bu gün aramızda olmayan vefat etmiş gazilerimize de rahmet dileriz.Gaziler gününüz kutlu olsun"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü