Yaz Gençlik Kampı Başvuruları Başladı

Yaz Gençlik Kampı Başvuruları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular başladı.İl Müdürü Hakan Keşküş, gençlik kamplarının Şanlıurfalı gençler için büyük bir şans olduğunu söyledi

19 Nisan 2018 - 15:18

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular başladı.Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 15 Temmuz’a kadar başvurularını yapmış olmaları gerekiyor.

KEŞKÜŞ, “GENÇLER İÇİN BÜYÜK ŞANS”

Gençlerin her alanda yanlarında olduklarını vurgulayan Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, gençlik kamplarının Şanlıurfalı gençler için büyük bir şans olduğunu söyledi.

Şanlıurfa dışında daha hiç ili görmeyen gençlerin olduğunu belirten İl Müdürü Keşküş, “Şanlıurfa’mızda ne yazık ki henüz ilimiz dışında hiçbir ili görmeyen gençlerimiz var. Bu gençlerimiz için bakanlığımızın gençlik kampları büyük öneme sahip bizler gençlerimizi sadece sporda değil her alanda desteklemeye çalışıyoruz” dedi.

Yaz Gençlik Kampları Başvuru ve değerlendirme detayları şu şekildedir:

Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir.

Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 7 gündür.

Kamplara başvurular 15 Nisan-15 Temmuz arasında on-line olarak http://kampbasvuru.gsb.gov.tr adresinde yapılacaktır.

Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.

Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde;

a)            Aile aylık net geliri 1.603 TL’nin altında olanlara,

b)           2017-2018 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi alanlara,

c)            Gençlik merkezi üyelerine,

d)           Kamplarımıza katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara,

e)           Yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacaktır.

Bu kapsamda, kampa katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir.

Bu iki neden dâhilinde kampa doğrudan katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılarak yerlerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir.

Başvuru formunun gençlik merkezine teslim edildiği tarihte gün olarak 18 yaşını doldurmamış kampçıların başvuru formunda velisinin imzasının bulunması zorunludur.

Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır. Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu