Yeni Hal Yasası Mağduriyet Getirecek

Yeni Hal Yasası Mağduriyet Getirecek

ŞAŞEMKOM Başkanı Faruk Akbaş ve 500 civarında Hal Pazarı Esnafı yeni Hal yasa tasarısı ile ilgili ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret ettiler.

08 Aralık 2018 - 23:34 - Güncelleme: 08 Aralık 2018 - 23:42

Şanlıurfa’da 500 civarında Hal Pazarı Esnafı yeni Hal yasa tasarısı ile ilgili AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret ettiler.

ŞAŞEMKOM Başkanı Faruk Akbaş Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Akşam Televizyonlarda bizler karaborsacı olarak, fahiş fiyatların sorumlusu olarak gösterilmeye başlandık.Domates fiyatı yükselse sorumlu biziz fiyatı düşsede sorumlusu biz olarak komisyoncular olarak gösteriliyor.

Türkiye Genelinde Soğan’da bir fiyat yükselişi oldu herkes yanlış yönledirildi bütün suçlu komisyoncu oldu karaborsacılar olarak komisyoncular gösterildi.Gariban komisyoncunun depoladığı 30 ton soğan ile soğan fiyatı yükselmedi işin esası bu soğan fiyatları yükselten 7 bin 8 bin şubesi olan Polatlıda yüzbinlerce ton soğanı depolayan Büyük marketlerdi.Biz sesimizi sizin vasıtanız ile yukarıya duyurmak istiyoruz.Bu sektörden milyonlarca kişi ekmek yiyor.Yeni Hal Yasası Mağduriyet Getirecek Biz diyoruz ki Bakanlığımız ile birlikte oturalım Hal Pazarı yasasını birlikte çıkaralım.

Bizim şuanda Hal Yasasında karşı olduğumuz durum Yıllardır işletmekte olduğumuz Dükkanlarımız ellerimizden alınıyor, dükkan devir haklarımızı elimizden alınıyor.Bakanlık tarafından onaylı anonim şirketleri kurularak belediye devre dışı bırakılarak yeni hallerin yapılması ve yönetilmesi kanun tasarısı içerisine konulmuş durumda  bu durum ürünlerin fiyatlarına bir yükseliş getirecek ve esnafımızı bitirme noktasına getirecektir.Biz Hükümetimize diyoruz ki biz yeni haller yapalım holdingler yapmasın bizler yapalım kira masrafımız olmasın bu konular ilgili AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Bahattin Yıldız’ı ve Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’e ziyaret ederek sesimizi duyurmalarını istiyoruz.İfadelerinde bulundu.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur başkanımız Faruk Akbaş’tan gerekli bilgileri alıp Bakanlığımıza ileteceğiz.

Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Bu Konunun hal pazarı kanunu tasarı  halinde olduğu için sivil toplum kuruluşlarından görüş istenilecek varsa bir yanlış varsa düzeltilecektir.Karaborsacılar kimse en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Biz ŞAŞEMKOM Başkanı Faruk Akbaş ve esnafımızın hal pazarı yasa tasarısında karşı çıktığı konu ile Yeni Hal Pazarı kanun tasarısını ile karşılaştırırız incelediten Ankara’da bakanlığımıza iletiriz.Ortak akılla sorunumuzu çözeriz.İfadelerinde bulundu.

2018/12/2018-12-08-23-39-21.jpg
2018/12/2018-12-08-23-39-22.jpg
2018/12/2018-12-08-23-39-23.jpg
2018/12/2018-12-08-23-39-25.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu