Yeni HSK Kararnamesi Urfa’ya Atanan Hakim ve Savcılar

Yeni HSK Kararnamesi Urfa'ya Atanan Hakim ve Savcılar

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) yeni atama kararnamesiyle Şanlıurfa'da bir çok yargı mensubunun yeri değişti.İşte Şanlıurfa’daki HSK (Hakimler ve Savcılar Kurulu) Atamaları

20 Kasım 2018 - 11:35 - Güncelleme: 22 Kasım 2018 - 15:41

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) yeni atama kararnamesiyle 403 hakim ve Cumhuriyet savcı adayının ataması gerçekleştirildi.  Adli yargı ile idari yargıda hakim ve Cumhuriyet savcı adaylarının atamalarına ilişkin HSK Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. 12 Kasım 2018 tarihinde yapılan ad çekme sonucuna göre, adli yargıda 402 hakim ve Cumhuriyet savcı adayı, idari yargıda 1 hakim adayının çeşitli yerlere ataması gerçekleştirildi. Söz konusu atamalar 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunun 13. maddesi gereğince uygun görüldü.

Şanlıurfa’daki HSK (Hakimler ve Savcılar Kurulu) Atamaları ise şöyle gerçekleşti

Muş Cumhuriyet Baş Savcı Adayı Erhan Güler Şanlıurfa Birecik Cumhuriyet Baş Savcılığına, Ankara Cumhuriyet Savcı Adayı Ramazan Bilal Yalçınkaya Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına , Adana Hakim Adayı Reşit İlker Altunışık Şanlıurfa Akçakale ilçesi Cumhuriyet Hakimliğine, Şanlıurfa Hakim Adayı Tuğçe Dalka Diyarbakır Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Tufan Duman Şanlıurfa Hakimliğine, Siverek Cumhuriyet Savcı Adayı Atilla Geyik Büyükçekmece (Bakırköy) Cumhuriyet Savcılığına, Kahramanmaraş  Hakim Adayı Seda Turan İltan Viranşehir Hakimliğine atandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı