Yeşilay Şanlıurfa İstişare Toplantısı Düzenlendi

Yeşilay Şanlıurfa İstişare Toplantısı Düzenlendi

Yeşilay Şanlıurfa şubesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü il müftülüğü işbirliği ile madde ile mücadele kapsamında istişare kahvaltısı düzenlendi.

30 Eylül 2018 - 15:33 - Güncelleme: 01 Ekim 2018 - 16:33

Yeşilay Şanlıurfa şubesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü il müftülüğü işbirliği ile madde ile mücadele kapsamında istişare kahvaltısı düzenlendi.

Karaköprü yönetici akademisinde düzenlenen kahvaltıya kurum amirleri, daire başkanları, STK başkanları basın mensupları aktivistler ressamlar Eğitimciler aileler Yeşilay üyelerinden oluşan 100 kişi katıldı. Açılış konuşmasını yapan Yeşilay Şanlıurfa şube başkanı Muharrem Çelik, bu programdaki amaçlarının farklı görüşleri alıp projeye çevirmek mücadele ile geldiğimiz durumu gözden geçirmek, kurumlar ve STK’lar arası işbirliğini geliştirmek olduğunu söyledi.

Çelik geçtiğimiz yıl içerisinde il milli eğitim müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile birlikte yapılan eğitimleri katılımcılara anlattı. Çelik, Yeşilay’a desteklerinden dolayı başta Sayın Türkiye Cumhuriyeti Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Yeşilay Genel Başkanı Prof.Dr. Mücahit ÖZTÜRK, Devlet yetkililerinden il Valisi Sayın Abdullah Erin İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve il müftüsü İhsan AÇIK ile Yeşilay yönetim kuruluna ve Komisyonlarına destek veren herkese teşekkür etti. il milli eğitim müdür adına Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer Milli Eğitim olarak bağımlılıklarla ilgili yaptıkları mücadeleleri, eğitimleri geniş katılımcı kitlesiyle paylaştı. Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik'i il arge birimi alarak daha ciddi kapsamlı projeler yürüttüklerini, vurguladı.

İl Müftüsü İhsan Açık da her zaman Yeşilay’a destek vereceklerini Yeşilay'la ilgili çalışmalarda bulunmanın herkesin görevi olduğunu vurguladı. Açık, Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik ile geçtiğimiz yıl anasınıfı çocuklarına yönelik yaptığı hikaye anlatım canlandırma ve kitap dağıtım çalışmalarını da anlattı. İstişare toplantısının moderatörlüğünü PDR Yunus Yeğin yaptı. 4 dakikalık sinevizyon gösterinin yapıldığı toplantıda Yeşilayın yıl içerisinde yapılan çalışmaları katılımcılara izletildi. Sinevizyon gösterisinin ardından programa gelen kişiler de fikir ve görüşlerini aktardılar. İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem vatandaşların sıkıntılarını gidermek bu yönde çalışmanın bir ibadet olduğunu vurgulayarak, Yeşilay ile çalışmak insani ve imani sorumluluk olduğunu belirtti. aktivist Gül san babaların çocuklarına sevgi gösterisinde bulunmaları gerektiğini vurguladı. Yazar Mehmet sarmış bu tür ortamlarda çalışmak için aşk ve heyecan gerektiğini vurguladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan BİLİCİ bu alanda çalışan farklı kesimlerin bir araya gelmesinden motivasyonun arttığını vurguladı. iki saat süren toplantı sonunda toplu fotoğraf çekilerek program sonlandırıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı