Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtıldı-Videolu Haber

Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtıldı-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Yeşildirek Kentsel dönüşüm projesi istişare ve ön tanıtım toplantısı yapıldı.

24 Şubat 2018 - 22:36

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Yeşildirek Kentsel dönüşüm projesi istişare ve ön tanıtım toplantısı yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 1630 bağımsız bölümün yer aldığı Yeşildirek Mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi çalışması kapsamında istişare ve ön tanıtım toplantısı düzenlendi. GAPTEAM'da düzenlenen istişare ve ön tanıtım toplantısına: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Mahmut Kaçar, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, TOKİ Daire Başkanı Birol Konyalıoğlu, Yeşildirek Mahalle Muhtarı Ali Demir ve Mahalle sakinleri katıldı. TOKİ Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, katılımcılara Yeşildirek projesi hakkında bilgiler verdi. Konyalıoğlu, mahalle sakinlerinin merak ettiği soruları da yanıtladı.

BAKAN FAKIBABA: "YEŞİLDİREK SOSYAL BİR PROJEDİR"

Yeşildirek Mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinin bir sosyal proje olduğunu ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "TOKİ, Milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Şu an elimizde güzel bir yer var ve bu yer sizlerindir. Yeşildirek alanında yapılacak olan proje bir sosyal projedir. Kar amaçlı yapılan bir proje değildir ve bu projenin başında Cumhurbaşkanımız var. Bizim amacımız sizin daha mutlu, daha refah nasıl yaşamanızı sağlamaktır ve onun için çaba sarf ediyoruz" dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: "VATANDAŞLARIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ"

Yeşildirek Mahallesindeki yapıların değerlendirilmesinin yapıldığını ve bu değerlendirmelerin en kısa sürede tamamlanarak yeniden mahalle sakinleriyle bir araya geleceklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Sürekli olarak Bakanımız ve Milletvekillerimizle birlikte Yeşildirek projesini istişare ettik. Çözemeyeceğimiz bir projenin peşine takılmayız ve hiçbir hemşehrimizi de mağdur etmeyiz. Plan ve konut çalışması yaptık. Alanda incelemeler yaparak değerlendirme yaptık. Yeşildirek'te belediye başkanlığımızın 18 bin metrekare yeri var. Vatandaşımız zarar görmesin diye biz de bunu veriyoruz ve bunun taahhütünü verdik. Bölgede 60 dönüm var ve burada yapılaşmayan arsalar var ve onu da maşuka takas sistemi ile taşıdık. Şu an elimizde 80 dönüm bir alan oluştu ve bu proje gerçekleşme noktasına geldi. Buradaki evlerin ve yapıların fiyat ve değerlendirme çalışması yapılıyor" dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mahmut
  10 ay önce
  Yaw he he
 • Ramazan Kılıç
  10 ay önce
  Yeşildirek kentsel dönüşümü her saçim arefesinde gündeme gelir 20 yıldır bir arpa boyu yol alınmadı ve alınmayacak mileti kandırmayın bu sevdada vaz geçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da silahla banka soyan zanlı yakalandı
Şanlıurfa'da silahla banka soyan zanlı yakalandı
Hastaneden Tatlıses'in Vefat Eden Annesi İle İlgili Açıklama
Hastaneden Tatlıses'in Vefat Eden Annesi İle İlgili Açıklama