Yılmaztekin, Ak Gençler Yeniden Dirilişimizin Kaynağıdır

Yılmaztekin, Ak Gençler Yeniden Dirilişimizin Kaynağıdır

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin,Gençlerimiz AK Parti sayesinde oy deposu değil, siyasetin göz bebeği olmuştur.

07 Nisan 2018 - 16:55

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Kemalettin Yılmaztekin, geçmiş dönem Türkiye’sinde sadece oy deposu olarak görülün gençlerin AK Parti ile birlikte adeta siyasetin gözbebeği ve asli unsuru haline geldiğini söyledi. Yılmaztekin, “Okuma hakkı elinden alınan, her türlü illegal faaliyet için sahaya sürülen gençler; AK Parti ile birlikte kabuğunu kırmış, enerjisini ve dinamizmini siyasete yansıtma fırsatı bulmuştur ”dedi. 

AK Parti Şanlıurfa İl 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi için geldiği memleketinde gençlerle  buluştu. “Siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor” sloganıyla Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya da katılarak bir konuşma yapan Yılmaztekin, AK Parti’nin gençliğe verdiği öneme dikkati çekti.

ELLERİNİ DEĞİL GÖVDELERİNİ TAŞIN ALTINA KOYDULAR

Yüreğinde Türkiye sevdasını taşıyan AK gençlerin ülke yönetimine daha fazla söz sahibi olduğunu ve kendilerine güvenleri de hiçbir zaman mahcup etmediğini belirten Yılmaztekin, “Kendi kaderini Türkiye’nin kaderinden ayrı görmeyen AK Gençler; dinamizmi ve değişim potansiyeli ile yeniden dirilişimizin kaynağı olmuşlardır. Gençlerimiz bu uğurda ellerini değil; gerekirse gövdelerini taşın altına koyarak, liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü hafifletmişlerdir” diye konuştu.

GENÇLERE NASİHAT

Gençliğin ağabeyi olarak tanınan Av. Yılmaztekin’in moral ve motivasyon yüklü olan ve sık sık alkışlarla kesilen konuşmasına, şöyle devam etti:“Bu azim ve inançla; gece-gündüz demeden, kararlılıkla durmadan koşacak, uzakları yakın, zorları kolay kılacaksınız. Karşına çıkan bütün engelleri aşmak için imanına sarılacak, hak bildiğin yoldan asla dönmeyeceksin. Geçmişte yapılan baskı, şiddet ve zorlamalar hatırına geldiğinde bunlar seni kamçılayacak. Bu tür dayatmaların yaşanmadığı bir Türkiye için bıkmadan, usanmadan yılmadan çalışacaksın.  

Unutmamalısın ki; bunları senden beklemek, haksızlığa, adaletsizliğe uğramış, sindirilmiş bütün mazlumların hakkıdır. Sen yorulursan, görevini ihmal edersen, sadece bu topraklardaki mağdurlar değil; bütün mazlum coğrafyalardaki Müslümanlar yıkılır. O zaman koşmalısın; ciğerlerin patlayana, kalbin kan pompalamaktan yorulana, damarların çatlayana kadar koşmalısın. Çünkü sen 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı, 27 Nisan’ı ve 15 Temmuz’u yaşamış bir milletin dimdik ayakta durmasına vesile oldun. Şimdi o ümit var ettiğin milyonlara, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı, bölgesinde ve küresel ölçekte güçlü bir Türkiye borçlusun.”

Yılmaztekin, konuşmasını, Arif Nihat Asya’nın meşhur Fetih Marşı’ndaki” şu dizeleri ile tamamladı:“Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini/ Göster : Kabaran sular nasıl yıkar bendini ?/ Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini/ Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın; Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!”(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motosiklet Devrildi 1 Kişi Hayatını Kaybetti
Motosiklet Devrildi 1 Kişi Hayatını Kaybetti
Sibel Toptan Projeler Şube Müdürlüğüne Atandı
Sibel Toptan Projeler Şube Müdürlüğüne Atandı