YSK 2018 Yılında Seçime Katılacak Partileri Açıkladı

YSK 2018 Yılında Seçime Katılacak Partileri Açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime katılacak partiler, seçime katılacak partiler 2018, seçime katılacak partiler listesi, ysk iyi parti kararı gibi merak edilen soruların cevabını açıkladı

22 Nisan 2018 - 18:54 - Güncelleme: 22 Nisan 2018 - 19:29

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Bugün yaptığı açıklama ile seçmenlerin ,seçime katılacak partiler, seçime katılacak partiler 2018, seçime katılacak partiler listesi, ysk iyi parti kararı gibi merak edilen soruların cevabını açıklığa kavuşmuş oldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yapılan açıklamada, AK Parti, CHP, MHP, BBP, DP, BTP, SP, Vatan Partisi, İYİ Parti ve HDP’nin 24 Haziran’daki seçime girebileceğine karar verdi.

YSK tarafından yapılan açıklamada; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında yapılan inceleme sonucunda 298 sayılı Kanunun 14. maddesinin 11. fıkrası ile 2820 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince illerin en az yarısında teşkilatını kurmuş siyasi partilerin; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Parti (DP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi (SP) ve Vatan Partisi olduğu belirtildi.

Bu kapsamda yapılan açıklamada, "298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun ile 2830 sayılı Siyasi Partiler Kanunun ilgili maddeleri gereğince seçime girebilmek için öngörülen şartları taşıyan partiler AK Parti, CHP, MHP, BTP, BBP, DP, HDP, SP, Vatan Partisi ve İYİ Parti olduğunun tespit edildiğine YSK tarafından karar verilmiştir" denildi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x