YUSEP İnsani Yardım Derneği Açıldı

YUSEP İnsani Yardım Derneği Açıldı

Şanlıurfa’da YUSEP İnsani yardım derneği iyilik adı altında yardıma muhtaç yetim ve yoksullar için dayanışma mağazası açtı.

05 Eylül 2016 - 00:45

Kurulduğu günden beri Şanlıurfa’da birçok yardıma muhtaç ailenin umudu olan YUSEP İnsani Yardım Derneği bu kez iyilik adı altında dayanışma mağazasını açarak köprü görevi görüyor. Açılışını Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Haliliye Belediye Başkan yardımcısı Osman Uludağ ve yardıma muhtaç aileler gerçekleştirdi.

Mağazanın açılması ile ilgili açıklamalarda bulunan YUSEP İnsani Yardım Derneği Başkanı Abdulkadir Akyıldız, “Biz yaklaşık 7-8 aydır YUSEP olarak yardım, umut, sevgi, eğitim, paylaşma adı altında insani yardım derneğimizi kurduk. Tamamen vesile amaçlı olarak derneğimizi kurduk. Şuana kadar maddi bağış kabul etmememize rağmen 4 tane köy okuluna kütüphane, 468 tane yetim kardeşimizi giydirdik ve yaklaşık olarak 170 yardıma muhtaç ailemize Ramazan Bayramında gıda yardımında bulunduk. Allah yardım yapan herkesten razı olsun. Bugün kurduğumuz bu mağazamızın amacı da insanlarımızın evde kullanmadığı sıfır ve ikinci el kullanılabilir her türlü giysi, ayakkabı gibi eşyaların bizim mağazamıza ulaştırdıktan sonra bizde yardıma muhtaç yetim ve sokak çocuklarına ulaştırıyoruz. Bu mağaza aslında hayırseverlerin mağazası biz sadece vesile oluyoruz. Allah herkesten razı olsun. İnşallah hayırlara vesile olur. Ayrıca derneğimizde yardımlarımız her kesime ulaştığını söyleyebilirim. Allah din, dil, ırk ayrımı yapanı sevmez” diye konuştu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftçi, Ak Kadrolar İçin Durmak Yok, Yola Devam
Çiftçi, Ak Kadrolar İçin Durmak Yok, Yola Devam
Harran Üniversitesi Temiz İçme Suyuna Kavuşacak
Harran Üniversitesi Temiz İçme Suyuna Kavuşacak