Zilan’dan Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye Konferansı

Zilan'dan Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye Konferansı

Gazeteci Yaza Bayram Zilan Şanlıurfa Viranşehir’de Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye konulu konferans vererek dinleyicilerin sorularını cevapladı

30 Nisan 2018 - 14:46

Gazeteci Yaza Bayram Zilan Şanlıurfa Viranşehir’de Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye konulu konferans vererek dinleyicilerin sorularını cevapladı.Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferans serisine Gazeteci - Yazar Bayram Zilan ile devam edildi.

Kültür Merkezi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcımız Mahmut Şık, Ak Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, STK temsilcileri ve halk katıldı.

Gazeteci Yazar Bayram Zilan  Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye konulu verdiği konferansta 1900 yılı başlarında İşgal kuvvetlerinin Osmanlı İmparatorluğunu nasıl parçaladıklarına dikkat çekerek" Bir sabah insanlar uyandığında bir birlerine komşu iken iki farklı devletin vatandaşı olduklarını gördüler. O zaman yapılan ne ise bugün de aynı kuvvetler aynı uygulamanın peşindedir. Bizleri Türkü ile Kürdü ile Arabı ile bölüp parçalamanın peşindedirler. Bu oyuna gelmemek lazım. Bunlar asla vazgeçmezler ama Türkiye'de eski Türkiye değil. Çok dikkatli olmak lazım" dedi.

Gazeteci Bayram Zilan daha sonra soru cevap bölümünde katılımcılar tarafından gelen soruları cevapladı. Bu bölümde daha çok son yaşanan siyasi süreç üzerine soruların gelmesi dikkat çekti. Soru cevap kısmı sonunda, Bayram Zilan Kitap imzalama bölümünde imza seansına geçti. Program yaklaşık 1,5 saat sürdü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama