Zırhlı Araçlar Şanlıurfa’ya Gelmeye Devam Ediyor

Zırhlı Araçlar Şanlıurfa'ya Gelmeye Devam Ediyor

Kilis, Bingöl, Hatay ve Türkiye’nin çeşitli illerinden yola çıkan zırhlı araçlar taşıyıcılar ile Suriye Operasyonu için Şanlıurfa'ya gelmeye devam ediyor.

02 Ocak 2019 - 20:55

Kilis’ten Fırat’ın Doğusu’na mayına dayanıklı kirpi ile askeri araçlar sevk edildi.  Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan çıkan kirpi ve askeri araç konvoyu geniş güvenlik önlemleri altında Kilis kent merkezi üzerinden Gaziantep karayolunu takip ederek, Şanlıurfa istikametine gitti. Askeri birliklerin, Fırat’ın Doğusu’ndaki sınır birliklerinde konuşlanacağı öğrenildi.

Sınıra askeri sevkıyat devam ediyor

PKK/YPG terör örgütünün kontrolü altında olan Münbiç’e yönelik muhtemel operasyon hazırlıkları kapsamında sınıra askeri sevkıyat gün boyunca devam etti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden yola çıkan zırhlı araç taşıyıcıları Gaziantep ve Şanlıurfa illerine ulaşmaya devam ediyor. Operasyon hazırlığı kapsamında zırhlı araç taşıyan yaklaşık 7 araçlık askeri konvoy Gaziantep-Şanlıurfa otoyolundan geçerek Şanlıurfa’ya gitti. Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı Hatay'dan gönderilen zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), jeneratör ve mühimmat yüklü 15 araçlık konvoy, Hassa ve İslahiye ilçelerinden geçerek Mardin'e doğru yola çıkarıldı.

Hatay'dan yola çıkarılan ZPT, jeneratör ve mühimmat yüklü 15 araçlık askeri konvoy, Şanlıurfa'ya ulaştı. Konvoy, daha sonra Mardin-Şırnak güzergahına devam etti. Konvoydaki askeri araçların, Suriye sınırında konuşlu askeri birliklere takviye amaçlı gönderildiği bildirildi.

Bingöl’den Suriye sınırına komando birlikleri ve mühimmat sevkiyatı

Bingöl’den Mardin sınırına takviye amacıyla gönderilen komando birlikleri ile askeri mühimmat yüklü konvoy Şanlıurfa’ya ulaştı.  Suriye sınırındaki birliklere takviye amacıyla gönderilen askeri konvoy Şanlıurfa'ya ulaştı. Bingöl’den gönderilen komando birlikleri ve askeri mühimmat taşıyan konvoy Şanlıurfa üzerinden Mardin’e geçti. Komando birliklerin ve askeri mühimmatın, Suriye sınırında konuşlu askeri birliklere takviye amacıyla gönderildiği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da pamuk üreticileri haşerelerden dertli
Urfa'da pamuk üreticileri haşerelerden dertli
Baydilli Erken Mesaide
Baydilli Erken Mesaide