31 Baro Yönetimi Çocuk Hakları İçin Bir Araya Geldi

Türkiye’de bulunan Şanlıurfa Barosu dahil 31 Baro yönetimi çocuk hakları ve çocuk hak ihlalleri için Diyarbakır’da bir araya geldi.

31 Baro Yönetimi Çocuk Hakları İçin Bir Araya Geldi

Türkiye’de bulunan Şanlıurfa Barosu dahil 31 Baro yönetimi çocuk hakları ve çocuk hak ihlalleri için Diyarbakır’da bir araya geldi.

31 Baro Yönetimi Çocuk Hakları İçin Bir Araya Geldi
31 Mart 2018 - 13:41

Türkiye’de bulunan Şanlıurfa Barosu dahil 31 Baro yönetimi çocuk hakları ve çocuk hak ihlalleri için Diyarbakır’da bir araya geldi.Türkiye’de bulunan 31 Baro yönhetimi Diyarbakır’da ‘Çocuk Çalıştayı’ düzenledi. Liv Suit Otelde düzenlenen çalıştaya, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Bartın, Batman, Bilecik, Bingöl, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Muğla, Muş, Rize, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon ve Van barosu başkanları katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen çalıştaya ilişkin açıklamada bulunan Diyarbakır Baro Başkanı Ahmet Özmen, barolarla birlikte ortaklaşmayı sağlamayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda çocuk hakları konusunda ortak bir mücadele yürütebilmesini sağlamak istediklerini belirtti. Özmen, “Çocuk hakları alanında son yıllarda çok ciddi bir artış ile hak ihlallerine tanıklık ediyoruz. Biz baroların, hukuk ve insan hakları örgütü olarak yaşanan bu çocuk hak ihlalleri karşısında sessiz kalmamız beklenemez. Çocuk hak ihlallerini ortadan kaldıracak çocuk haklarının tam anlamıyla sağlandığı bir ülke ve dünya mücadelesi veren bir kurumuz. Türkiye’deki tüm baroları Diyarbakır’da çocuk hakları merkezliğimizin aracılığıyla tüm baroların çocuk hakları merkezlerini ve komisyonlarını davet ederek burada çocuk hakları alanında Türkiye’nin tamamında hangi ilde ve bölgede hangi sorunların daha fazla yaşandığı bu sorun alanlarını, kaynaklarını ve kökünü tespit edilmesi, yaşanan hak ihlallerinin neden kaynaklandığının masaya yatırılması için toplandık. Sorunları masaya yatırıp sonrasında bunun çözüm önerilerini geliştirmek, çocuk hak ihlallerini ortadan kaldırmak için neler yapılacağını konuşacağız. Bu çok anlamlı katılım ve büyük bir sayı bu baroların çocuk hakları alanında ileride ortak bir mücadele yürütebileceklerine dair olan umudumuzu da büyüttü ve çocuk hakları alanında ortak çalışmalar yapabileceğimizi bizlere gösterdi” dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum