AK Parti altın değerinde olan 18 yılı heba etti

POLAT; Tek Başına İş Başına " Diyen Akp'liler Ülkenin Ve Milletin 18. Yılını Heba Etti.

AK Parti altın değerinde olan 18 yılı heba etti

POLAT; Tek Başına İş Başına " Diyen Akp'liler Ülkenin Ve Milletin 18. Yılını Heba Etti.

AK Parti altın değerinde olan 18 yılı heba etti
19 Mayıs 2020 - 17:07

Demokrat Parti Şanlıurfa İl başkanı Mustafa Polat yaptığı açıklamada ; AKP'lerin ellerine geçen tek başına 18 yıllık kesintisiz iktidar süresi ve iktidara geldiklerinde ülkenin gelişmişlik seviyesinin yüksek noktalarda olduğu dönem hiç bir iktidara nasip olmadı.Tabiri caizse Altın bir çağda geldi.
Bütün Dünya Devletleri birinci Dünya Savaşı ve ikinci dünya savaşı yaralarını sarmış sanayisini geliştirmiş ülkelerde para ve likite bolluğu var, enflasyon düşmüş , faizler düşmüş adeta dünyada para yağıyor.29 Ekim 1923' te Cumhuriyet kurulurken Ankara' da Elektrik yok .
Cumhuriyet fenerler , gaz ve idare lambaları ışığı altında kutlandı.O yıllar da Türkiye ' de sadece İstanbul, İzmir ' Tarsus' da ve 13 köyde elektrik vardı.Tek bir üniversite ' 72 orta okul , 23 lisesi 200 bin öğrencisi ve 10 bin öğretmeni var.
Okuma yazma oranı yüzde 4.Bir tek uzman doktor yok, bir tek dış doktoru yok.3000 binin üzerinde pratisyen hekim , 4 hemşire , 165 ebe ve 60 tane eczacı' sı var bunların sadece 8 ' i Türk.
Sadece 4 ilde özel otomobil var .Nüfus 12 milyon 10 milyonu köylerde yaşıyor fert başına milli gelir 55 dolar.Nüfus yaşlı genç nüfus savaşlarda ölmüş kalan da trahom, tifo , sıtma , frengi ve vereme yenik düşmüş.Osmanlı' dan Beykoz deri, Feshane Yün gibi 4- 5 tane küçük atölye vardı.
1 km. Asfalt yol yok şehirler ve köyler yıkılmış haraba olmuş.
Devlete para yok, millete para yok .Böyle bir Türkiye'yi 79 sene gibi kısa bir dönemde Türkiye' de yapılan darbe ve muhtıralara rağmen 54 hükümet Edirne' den Kars' a kadar Dev eserle , fabrikalar la , barajlarla bir kolye gibi süsledi 2002' de Dünyanın 16. Büyük sanayi ülkesi olarak teslim etti.
Akp 2002' de iktidar' a geldiğinde Vatandaşlık duygularıyla tüm vatandaşları kucaklasaydı enerjilerini ülkenin birliğine, dirliğine , beraberliğine harcasaydı ülkenin mevcut fabrikalarına , barajlarına , limanlarına yenilerini ekleseydi bu gün Türkiye Dünyanın 10 ülkesi olurdu millet bu gün sıkıntıda olmazdı.
Fakat 2002' de Dünyanın 16. Büyük sanayi ülkesi olarak teslim aldığı Türkiye' yi her şeyi satarak yeni ilave de yapmayarak 4 basamak geri götürdü ve 20. Ülke yaptı. Bu altın değerinde olan 18 yılı heba etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum