casino siteleri

ASKF, Amatör evi ve ofis projesini hayata geçirmek istiyor.(video)

YÜKSELİR, biz de federasyon olarak kulüplerimiz için ne gerekiyorsa onların rahat şartlar da futbol oynayabilmesi için ne gerekiyorsa onları yapmaya çalışacağız, bu nokta da kesinlikle hiç kimsenin şüphesi olmasın.

ASKF, Amatör evi ve ofis projesini hayata geçirmek istiyor.(video)

YÜKSELİR, biz de federasyon olarak kulüplerimiz için ne gerekiyorsa onların rahat şartlar da futbol oynayabilmesi için ne gerekiyorsa onları yapmaya çalışacağız, bu nokta da kesinlikle hiç kimsenin şüphesi olmasın.

ASKF, Amatör evi ve ofis projesini hayata geçirmek istiyor.(video)
17 Ağustos 2022 - 19:02

             Yükselir ; 2 tane profesyonel takımdan sonra 3 tane bal ligi takımımız maçları bitti gerçekten çok yorucuydu. Ondan sonra süper amatör, birinci amatör, ikinci amatör, U18, U16, U14 ve en son sizin de şahit olduğunuz bir U11 – 12 ligi kuruldu 58 takımın katılımıyla. Özetle söylemek gerekirse gerçekten çok yorucu bir sezon geçirdik, çok şükür kazasız, belasız, sorunsuz bir sezon geçirdik.
              Şuan da bizim 90’a yakın futbol takımlarımız var, 120 tane takımımız var bunlara salonlar da dâhil, bunlara alt kategorileri de eklerseniz 200’e yakın takım ediyor ve burada da en ufak bile bir sorun olmaması bizler için sevinç kaynağı oldu.
           Dışarıdan bakılınca iş herkese kolay görünür, bu arada buradan il temsilcime de teşekkür ediyorum gerçekten büyük gayret gösterdiler hem il temsilcimiz hem de yönetimimiz İbrahim Halil DURMAZ. Bazen hafta da 50 maç oynanıyordu, bu 50 maçı 5 tane sahaya merkezde özellikle oynanan maçlar da 5 tane sahaya oturtacaksın. Her takımın arasında 2 saat olacak ve bunları bu şekilde oturtmak ayrı bir incelik ister, burada 3 tane merkez, 10 tane de ilçelerimiz de, bütün ilçelerimizin tamamında maçlar oynandı.
Biz seçildikten sonra böyle bir şey getirdik, her saha da bizim yönetim kurulumuzdan bir tane görevli var, nasıl federasyon takımlar da federasyon temsilcisi gelir maçlara ve tüm her şey onun kontrolünde olur biz de her hafta atama yapıyoruz. Her sahaya ilçeler de dâhil bir tane federasyon temsilcisi atıyoruz, tüm sorumluluk ondaydı ve bu elde etmiş olduğumuz başarının sebeplerinden birisi de oradan geldi bize zaten.
Bir amatör evi, ofis sözlerimiz var, ben şunu buradan söylemek istiyorum, maliyetler öyle yükseldi ki bizim 5 milyona yapılacak bir amatör evi şuanda belki 15 milyona çıktı. 1 milyona yapılacak mahalli kulüplerimiz ofisleri şuan da 3 – 4 milyona çıktı. Bu nokta da işlerimiz biraz daha zorlaştı, siz de Türkiye genelini biliyorsunuz bunlar işlerimizi biraz zorlaştırır ama biz yine mücadelemizi devam ettireceğiz
Sezon bittiği için şuan herkes dinlenme moduna girmiş olabilir, ondan sonra tekrar bu takımların planlaması yapılacak, futbol federasyonundan bize gelen yazılar da özellikle gelen kitapçıklar da süper amatörün, bal liginin bitiş ve baraj maçlar tarihi. U18’lerin, U16’ların, U14’lerin, U12’lerin bunların federasyona bitiş bildirme tarihleri var çünkü bunların hepsinde Türkiye şampiyonları var. Bunların planlanması kolay değil, bunlarla uğraşacağız,

             2021 – 2022 SEZONU BAŞARILI GEÇTİ.
             Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Adnan YÜKSELİR  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada; 2021 – 2022 sezonu gerçekten çok yorucu geçti, pandemiden sonra biliyorsunuz ki tüm liglerimiz oynandı ve hepsi üst üste gelince özellikle ilimiz de ve Türkiye genelinde hatta belki de dünya genelinde oynanmayan maçlar vardı. Bu maçlar pandemi döneminden sonra açılınca yoğunluk oluştu ister istemez. Ben şöyle başlayayım, 2 tane profesyonel takımdan sonra 3 tane bal ligi takımımız maçları bitti gerçekten çok yorucuydu. Ondan sonra süper amatör, birinci amatör, ikinci amatör, U18, U16, U14 ve en son sizin de şahit olduğunuz bir U11 – 12 ligi kuruldu 58 takımın katılımıyla. Özetle söylemek gerekirse gerçekten çok yorucu bir sezon geçirdik, çok şükür kazasız, belasız, sorunsuz bir sezon geçirdik. Şuan tüm liglerimiz bitti, şampiyon olanlar şampiyon oldu, küme düşenler küme düştü, inşallah küme düşenler de önümüzde ki sezonda başarı gösterirler ve tekrar istedikleri yerlere gelirler. Ama bizleri sevindiren en büyük olay, kazasız belasız bitmesi, sakatlıkların olmadığı bir yıl olmuş olması bu yüzden ben ve yönetimim tüm takımlarımıza centilmence bir sezon oynadıkları için hepsine birer birer teşekkür ediyoruz. Çünkü mutlaka ufak tefek sorunlar olur ama kayda değer bir sorunumuz olmadı ben bunun için 120’ye yakın iştirak edilen takımlar bütün kategorileri sayıyorum. Zaten şuan da bizim 90’a yakın futbol takımlarımız var, 120 tane takımımız var bunlara salonlar da dâhil, bunlara alt kategorileri de eklerseniz 200’e yakın takım ediyor ve burada da en ufak bile bir sorun olmaması bizler için sevinç kaynağı oldu. Tabi sizler de birçok maçlara şahit oldunuz, ben bu konuda tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar. İnşallah 2022 – 2023 sezonu aynı dileklerle başlar, aynı centilmenliği gösterirler.

           iL TEMSİLCİMİZ HEM DE YÖNETİMİMİZİN DESTEKLERİ TAKDİRE ŞAYANDIR.

   YÜKSELİR; Dışarıdan bakılınca iş herkese kolay görünür, bu arada buradan il temsilcime de teşekkür ediyorum gerçekten büyük gayret gösterdiler hem il temsilcimiz hem de yönetimimiz İbrahim Halil DURMAZ. Bazen hafta da 50 maç oynanıyordu, bu 50 maçı 5 tane sahaya merkezde özellikle oynanan maçlar da 5 tane sahaya oturtacaksın. Her takımın arasında 2 saat olacak ve bunları bu şekilde oturtmak ayrı bir incelik ister, burada 3 tane merkez, 10 tane de ilçelerimiz de, bütün ilçelerimizin tamamında maçlar oynandı. Özellikle bazı ilçelerimizin 4 tane takımı var, hatta 5 tane takımı olan ilçelerimiz var, bunların hepsini ayrı ayrı bir sahaya veya iki sahaya oturtmak gerçekten büyük bir gayret ister, büyük bir fedakârlık ister ve büyük de bir başarı ister. Biz bunları da başardık, hiçbir sorun yaşamadan bütün liglerimiz şuan itibariyle hepsi sonuçlandı ve herkes de yaptığımız işlerden memnun kalınca biz de o derecede memnun oluyoruz.

HER SAHAYA İLÇELER DE DÂHİL BİR TANE FEDERASYON TEMSİLCİSİ ATIYORUZ.
YÜKSELİR, Biz seçildikten sonra böyle bir şey getirdik, her saha da bizim yönetim kurulumuzdan bir tane görevli var, nasıl federasyon takımlar da federasyon temsilcisi gelir maçlara ve tüm her şey onun kontrolünde olur biz de her hafta atama yapıyoruz. Her sahaya ilçeler de dâhil bir tane federasyon temsilcisi atıyoruz, tüm sorumluluk ondaydı ve bu elde etmiş olduğumuz başarının sebeplerinden birisi de oradan geldi bize zaten. Sadece hakem, gözlemci, saha komiseri raporları ile değil bizim de kendi atadığımız federasyon temsilcimiz ile çünkü onların raporları da bizim için çok önemli olduğu için işi yerinde ve 1. Ağızdan dinleme fırsatları bulduk, başarımızın birçoğu da oradan geldi.

ŞANLIURFA ÇOK SICAK OLDUĞU İÇİN ÇOĞU MAÇLARIMIZI GECE OYNATTIK.

YÜKSELİR, Açıkçası biz birçok yenilik getirdik, en önemlisi gece gündüz hiç oturmadık, biliyorsunuz Şanlıurfa çok sıcak olduğu için çoğu maçlarımızı gece oynatıyoruz. Federasyondan U16 grubu aldık, federasyon temsilcileri atadık, bal liglerine atamalar yaptık, bütün kulüplerin bütün sorunları ile ilgilendik. Onlara hem Gençlik spor genel müdürlüğünden hem Büyükşehir belediyesinden nakdi yardımlar çıkardık. Örneğin bu yıl daha farklı şekilde çıkartacağız, bu yıl bizlere sorun yaşatabilen belki bütün kulüplerimiz 30 yıl, 40 yıl önce genel müdürlüğe bağlıydı tekrar kulüplerimizin oraya dönmüş olması sanırım her şey bitti, oraya aktarıldı kulüpler. Denetimi, denetlemesi hepsi Gençlik spor genel müdürlüğünden yapılacak, amatör evimiz şuan il müdürümüz Ankara’da, geçenler de Büyükşehir belediye başkanımızla görüştük taraflar finansmanını 2 taraf üstlendi, yarısını genel müdürlük, bakanlık yarısını da Büyükşehir belediyesi üstlendi, çok kısa bir zamanda onun temelini atacağız 11 Nisan stadının içerisinde. Kulüplerimiz için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz bu süre zarfında bizim 1 yılımız doldu, seçimimize yaklaşık 10 ay var, çünkü 1 yılımız pandemiden dolayı gitti. 1 yıl sonra tekrar seçimimiz var, inşallah yaptıklarımız kulüplerimiz için neler yaptık zaten herkes işin bilincinde, tekrar bizi görürler, tekrar bizi seçerler, tekrar bizi bu makama layık görürlerse daha çok yapacak işlerimiz var. Bir amatör evi, ofis sözlerimiz var, ben şunu buradan söylemek istiyorum, maliyetler öyle yükseldi ki bizim 5 milyona yapılacak bir amatör evi şuanda belki 15 milyona çıktı. 1 milyona yapılacak mahalli kulüplerimiz ofisleri şuan da 3 – 4 milyona çıktı. Bu nokta da işlerimiz biraz daha zorlaştı, siz de Türkiye genelini biliyorsunuz bunlar işlerimizi biraz zorlaştırır ama biz yine mücadelemizi devam ettireceğiz kaldığımız yerden, onlar için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz.

BİRKAÇ TANE DAHA TESİS FAALİYETE GEÇİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ.

YÜKSELİR,Sezon bittiği için şuan herkes dinlenme moduna girmiş olabilir, ondan sonra tekrar bu takımların planlaması yapılacak, futbol federasyonundan bize gelen yazılar da özellikle gelen kitapçıklar da süper amatörün, bal liginin bitiş ve baraj maçlar tarihi. U18’lerin, U16’ların, U14’lerin, U12’lerin bunların federasyona bitiş bildirme tarihleri var çünkü bunların hepsinde Türkiye şampiyonları var. Bunların planlanması kolay değil, bunlarla uğraşacağız, tekrar kulüplerimizi daha güzel şartlar da oynatabilmemiz için belki birkaç tane daha tesis faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz, onlara nakdi yardım, malzeme yardımı onlar için çabalıyoruz. En önemlisi de yeni sezonumuzun da geçen sezonumuz gibi bu deni centilmence geçmesidir bunu diliyorum, biz de federasyon olarak kulüplerimiz için ne gerekiyorsa onların rahat şartlar da futbol oynayabilmesi için ne gerekiyorsa onları yapmaya çalışacağız, bu nokta da kesinlikle hiç kimsenin şüphesi olmasın.Dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum