Bakan Fakıbaba, Gazete Sahipleri ile Buluştu

Şanlıurfa’da vasıflı gazete sahipleri ile Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba basın toplantı sonrası bir araya geldi.

Bakan Fakıbaba, Gazete Sahipleri ile Buluştu

Şanlıurfa’da vasıflı gazete sahipleri ile Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba basın toplantı sonrası bir araya geldi.

Bakan Fakıbaba, Gazete Sahipleri ile Buluştu
22 Nisan 2018 - 20:15

Şanlıurfa’da vasıflı gazete sahipleri ile Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba basın toplantı sonrası bir araya geldi.Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa’da düzenlenen basın toplantısı sonrası Şanlıurfa’da faaliyette bulunan vasıflı ve resmi ilan yayınlama hakkında haiz günlük gazetelerin imtiyaz sahipleri ile bir araya geldi. Şanlıurfa Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Kamil Güler, Damga Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Ağaslan, Urfa Değişim Gazetesi sahibi Mahmut Kakız, İpekyol Gazetesi sahibi Mustafa Arısüt, Yeni Urfa Gazetesi sahibi Mehmet Canbek ve Şanlıurfa Olay Gazetesi sahibi Celal Çiftçi ile Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın toplantısına katıldı

Toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanı Av.Nihat çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve partililer katıldı.

İlk olarak AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha sonra Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erim’in konuşmalarının ardından Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba konuştu.

Et fiyatları kontrolümüz altında

Fakıbaba: Et fiyatlarının düşmesi için regule ettiklerini ve Şu anda 29 liraya kıyma, 31 liraya da kuşbaşı satışlarımız devam etmektedir. Benim için birinci derecede önemli olan yerli üretici arkadaşlarımın mağdur edilmemesidir. Et fiyatlarını baz alırken hep yerli üreticinin maliyetine ve kar oranlarına bakıyoruz eğer zarar edecek olurlarsa o zaman Türkiye zarar eder.  Biz burada dar gelirli olan arkadaşlarımız da bu eti yesin ve yedirsin dedik, çok şükür bu konuda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Ancak bundan 15 gün önce piyasada bazı spekülatif amaçlı 'Ramazan geliyor, et yeterli kadar gelmeyecek' gibi bir hesap içerisinde olan arkadaşlarımızın piyasaya hayvan vermemesi nedeniyle ve ramazanı beklemesi nedeniyle fiyatlar 28 buçuk liraya kadar karkasta çıktı ama biz gerekli önlemleri aldık. Bütün arkadaşlarımızla oturduk bunun hesabını yaptık. Şu anda fiyat karkasta 26 buçuk liraya düşmüştür. Ben bakan oldum 24'ünde ayrılacağım Kurban Bayramı bana ait değildir' diyemem, Onun da hazırlıklarını yaptık. Üretici arkadaşlarım şuna hazır olsun hiç çekinmesinler ve üretime devam etsinler. Türkiye bir üretim ülkesidir ve onların elde ettikleri üretimin maliyeti ve kar oranı üzerine konularak piyasayı regüle ediyoruz. Biz regüle edebileceğimiz oranda istediğimiz hayvanı ve eti getirebiliriz..dedi.

Gücümüzü halktan alıyoruz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin  Türkiye için değil, tüm mazlum milletler için de önem taşımaktadır. Ben siyaseti Siyaset hizmet üretebilmek sanatıdır. Lafla, konuşmayla yapılabilecek bir şey değildir, edeceğim, yapacağım yok, biz yaptık diyoruz. Sağlığından ulaşımına, tarımından gıdasını, eğitiminden vakfına, kültürüne, belediyeciliğine her yerde AK Parti'nin mükemmel imzaları vardır. Ben 15 yıl içerisinde ülkenin nerelerden nerelere geldiğini artık ülkeler örnek almaktadır. 24 Haziran 2018 tarihinden sonra Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında oluşacak Cumhurbaşkanlığı sistemi ile iddia ediyorum. Türkiye uçacaktır. Her alanda hizmetler katlanacaktır. 24 Haziran için aday adaylığı müracaatlarının yapılacağını ve aday adaylarımızın hepsi ibizim için değerlidir. Ancak 14 aday seçilecek. Bundan dolayı seçileceklere herkes destek olacaktır. Şanlıurfa halkı bize devstek verdi.Biz gücümüzü halktan alıyoruz.

300 okul yapımı ile 4 bin derslik kazandırıyoruz

Şanlıurfa’ya milletvekili iken periyodik olarak her ay geliyordum. Bakan olduktan sonra her ay geleceğim dedim. Ancak her ay değil aydı 3 veya 4 defa geldim. Çarşamba günü yeni geleceğim. Şanlıurfa’da 300 okul yapımını bu yıl planladık bu çok önemli bir rakam 4 bin derslik demek. Tarım İl müdürlüğü kompleksi, 8 ilçe müdürlüğü hizmet binası projeleri, 3 ilçede ihale yapıldı ve diğerleri devam ediyor. 5 bin öğretmene ihtiyacımız var. Milli eğitim bakanı ile görüştüm. Şanlıurfa’da Besi Organize Sanayi bölgesi, Gıda Organize Sanayi bölgesi, 1 ve 2.organize sanayi Bölgesi, Siverek, Birecik, Viranşehir başta olmak üzere toplam 8 sanayi kuruluşu ile Şanlıurfa artık tarımdan sonra sanayi alanında da söz sahibi olacak. Dedi

Kısa görev süremde Bakanlığı daha ileriye taşımak için çalıştık

Şanlıurfa’da Bakanlık yapan Mustafa Kılıç, Necmettin Cevheri, Cenap Gülpınar ve bana da Bakanlık nasip oldu. Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanlığını Faruk çelik’ten devir aldı. Çelik döneminde çok büyük projeler yapıldı bizde bayrağı daha yükseklere çıkarmak için gayret gösteriyoruz. Bizden sonra gelecek Bakanda bizlerden aldığı bayrağı daha yükseklere çıkaracaktır.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum