Başkan Saatçı Milletin Zaferidir 15 Temmuz

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3.yıl dönümünde değerlendirmede bulundu

Başkan Saatçı Milletin Zaferidir 15 Temmuz

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3.yıl dönümünde değerlendirmede bulundu

Başkan Saatçı Milletin Zaferidir 15 Temmuz
13 Temmuz 2019 - 17:24

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı,15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3.yıl dönümünde değerlendirmede bulundu.Başkan Saatçı,kendi Milletine kurşun sıkacak ve bombalayacak kadar gözlerini kan bürümüş ve kanından,canından olan milletine hainlik edecek kadar alçalmış bir grup,mukaddes bir kurum olan Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış ve nihayetinde okyanus ötesinden gelen bir emirle,bu Milletin uçaklarını,tanklarını,toplarını ve tüfeklerini,hain darbe kalkışmasında halkına karşı kullanmış,buna karşın ellerinde sadece bayrak ve vatanına feda canları ile demokrasisine ve vatanına sahip çıkan  "Milletin Zaferidir 15 Temmuz".

Başkan Saatçı,kendi değerlendirmesi yanında,konu ile ilgili olarak da MÜSİAD Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Kaan'ın yapmış olduğu basın açıklamasını da kamuoyuyla paylaşma gereği duyduklarını söyledi. MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Abdurrahman Kaan'ın yapmış olduğu değerlendirme şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin üzerinden üç yıl geçti.

Bu üç yıllık süreçte, Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademelerine sinsice sızan FETÖ mensupları, büyük bir titizlikle tasfiye edilirken, devletimizin mücadelesi halen kararlılıkla devam etmektedir.

15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden ve genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensupları hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir.

Aziz Milletimizin menfur saldırıların yaşandığı 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak sürdürdüğü mücadele, tüm dünyanın sahiplenmesi gereken örnek bir demokrasi mücadelesidir.

Hâlihazırda güçlü demokrasi geleneğine sahip olan Türk Milleti, önemli bir demokrasi dersi verirken 15 Temmuz köklü bir zihniyet değişiminin de ilk adımı olmuştur.

Bu süreçte, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelecek saldırılara karşı birlik içinde ve güçlü durmanın önemini bir kez daha idrak ettik ve tüm fikri ayrılıkları bir kenara bırakarak vatan müdafaası ortak şuuruyla kenetlendik.

15 Temmuz’un Ekonomideki Yansımaları

Başta Gezi Olayları ve 17/25 Aralık Operasyonları olmak üzere, son yıllarda Türkiye ekonomisinin birçok kez dayanıklılık testinden geçtiğine şahit olduk. Bu testlerin belki de en zorlusu 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Zira darbe girişiminin gerçekleştirildiği 2016 yılının 3. çeyreğine değin Türkiye ekonomisi 27 çeyrektir kesintisiz pozitif büyüyen bir trend yakalamıştı. Darbe girişiminin etkisiyle bu dönemde ekonomimiz %0,8 oranında küçülmüş; böylece 2002-2015 yılları arasında ortalama olarak %5,9 oranında büyüyen Türkiye ekonomisi, 2016 yılında %3,2 büyüyebilmişti.

FETÖ mensupları ve onların yurtdışındaki destekçileri tarafından yürütülen Türkiye ekonomisi üzerine negatif algı kampanyasının da etkileri göz önüne alındığında, darbe girişiminin maliyetinin daha da arttığını görüyoruz. Sekteye uğrayan yeni yatırımlar, buna bağlı olarak artan işsizlik, turist sayısında gözlenen azalma gibi etkenleri de hesaba kattığımızda; darbe girişiminin Türkiye ekonomisine yaklaşık 50 milyar TL’ye mâl olduğu tahmin edilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum