Beyazgül : 5 Dalda Yemek Yarışması Yapılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Yerli Malı Kermesinde Yaptığı Açıklamada Bu Ay İçerisinde 5 Dalda Yemek Yarışması Yapılacak.Dedi

Beyazgül : 5 Dalda Yemek Yarışması Yapılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Yerli Malı Kermesinde Yaptığı Açıklamada Bu Ay İçerisinde 5 Dalda Yemek Yarışması Yapılacak.Dedi

Beyazgül : 5 Dalda Yemek Yarışması Yapılacak
14 Aralık 2019 - 23:45

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Teşkilatı tarafından Yerli Malı Haftası dolayısıyla, ev hanımlarının ürettiği yerli malların tanıtımı için kermes düzenledi. Kermes açılışına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül emeği geçen kadınlara teşekkür etti.

"AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir Ekonomiye Destek Verir" sloganı ile Türk Malları Haftası nedeniyle evlerinde üretim yapan ev hanımlarına destek olmak amacıyla AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü.

Kermes açılışını yapan ve stantları gezen Başkan Beyazgül, “AK Kadınlarımızın açtığı yerli malı kermesi, “Yerli üretir, milli üretir, ekonomiye destek verir” kampanyası başlatılmıştır. Elbette kermesimiz de  çok önemli Urfa’mızın üretimi olan yerli mallarımız var, ama şu anda Türkiye’miz Allah’a şükür SİHA’lar üretecek duruma geldi. Kendi milli bir çok makinesini tesisatını üretecek hale geldi. Fakat Şanlıurfa’mızda kadınlarımızın el emeği göz nuruyla çok güzel lezzetleri bize sundular. Gittik gezdik, ben kendilerine teşekkür ederim. Bir şeye çok dikkat çekiyorlar; biz evimizde halen en güzelini, en lezzetlisini üretiyoruz diyorlar. Buraya gelen tadan bunu da görecektir inşallah” dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL: BU AY İÇERİSİNDE YEMEK YARIŞMASI YAPILACAK

Başkan Beyazgül, açıklamasında yakında bir yarışma başlatacaklarını ifade etti. Başkan Beyazgül, “Bu yarışmaya iki nesil beraber yarışmaya katılacak. Bu yarışmada bir takım yemeklerimiz gurmelere sunulacak. İlk yarışmamız 5 dalda olacak. Bu yarışmanın her birinin 1.,2.ve 3.’ye ödüller verilecek. Neticede Urfa’da o konuda 1. gelen kimse belli olacak. Yarışmanın hazırlıkları başladı. İnşallah bu ay içerisinde yarışmamız yapılacak. Burada da iki nesil olarak ana kız olabiliyor, gelin kaynana olabiliyor, ve hala,teyze, yeğen olabiliyor veya manevi annem dediğiniz bir kişiyle de beraber katılabilirsiniz. Bu bir önceki neslin yapmış olduğu yemeği ikinci nesille paylaşarak beraber yapmasını sağlayan ve bir de en güzel lezzeti seçerek Urfa’yı inşallah bu konularda ihracatçı konumuna getireceğiz. Buradaki hanımlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar için hem de şimdi yarışmaya katılacaklara şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları tarafından düzenlenen kermesin açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve eşi Betül Beyazgül, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, AK Parti İl Kadın Kollar Başkanı Demet Saatçi Güven ve çok sayıda ev hanımı katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum