Birecik'e Doğalgaz Geldi

Şanlıurfa Birecik’te büyük bir heyecanla beklenen ekonomik ve çevreci yakıt olan Doğal Gaz Geldi.

Birecik'e Doğalgaz Geldi

Şanlıurfa Birecik’te büyük bir heyecanla beklenen ekonomik ve çevreci yakıt olan Doğal Gaz Geldi.

Birecik'e Doğalgaz Geldi
11 Temmuz 2019 - 19:24

Şanlıurfa Birecik’te büyük bir heyecanla beklenen ekonomik ve çevreci yakıt olan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek ve kolaylaştıracak olan doğalgazın Birecik’e ulaştırılmasını sağlayacak, AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından yapımı tamamlanan ‘Şehir Girişi Basınç Düşürme ve Ölçüm İstasyonu’nun açılışı gerçekleşti.

Şehir Girişi Basınç Düşürme ve Ölçüm İstasyonu, BOTAŞ tarafından gelen yüksek basınçtaki gazı orta basınca düşürerek ilçemize gaz arzının sağlanmasını amaçlayan, içerisinde ölçüm ve doğalgaz boru hatlarını barındıran bir istasyondur.

Şanlıurfa Birecik’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümüne de denk gelen bu tarihi anlara, Kaymakam Dr. Fatih Çelikkaya, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural ile beraberindeki teknik heyet ve AK Parti İlçe Başkanı Abdulvahap Aktar şahitlik etti.

Şehir Girişi Basınç Düşürme ve Ölçüm İstasyonunda bulunan, ilçemize doğalgazın gelmesini sağlayan vanayı, Kaymakam Dr. Fatih Çelikkaya ile Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam açtı.

Doğalgaz hizmetinin ilçemiz adına büyük bir kazanç olduğunu ve büyük bir yatırım olduğunu belirten Kaymakam, Doğalgaz'ın ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural, önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın doğalgaz abonelik işlemleri için başvuruda bulunabileceklerini ve bunun için Mezra Mahallesi Demokrasi Caddesi No: 13 adresinde ofis açtıklarını belirterek Doğalgazın Birecik’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum