Birecik Kurtuluşun 99.Yılını Kutladı

Şanlıurfa Birecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Birecik Kurtuluşun 99.Yılını Kutladı

Şanlıurfa Birecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Birecik Kurtuluşun 99.Yılını Kutladı
11 Temmuz 2019 - 19:27

Şanlıurfa Birecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar Hükümet Konağı Bahçesindeki Atatürk Anıtına Birecik Belediye Başkanlığının çelenginin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Kurtuluşun 99. yıl dönümü anısına yapılan top atışlarının ardında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam: “Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Güzel ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılını idrak ediyoruz. Birinci dünya savaşının ardından cennet vatanımız işgal kuvvetleri tarafından işgal edildi. Tüm Anadolu’da bağımsızlık bizim karakterimizdir felsefesiyle, aç kalırız ancak esir kalamayız diyen asil milletimizin evlatları, eşsiz kahramanlıklar sergilemişlerdir. Ölürsek şehit, kalırsak gazi inancı ile Anadolu’yu bize vatan yapan Milletimiz, esaret altındaki milletlere örnek olmuşlardır. Bu toprakların zorla alınamayacağını anlayan dış güçler şimdide boş durmayarak, çeşitli taktiklerle ülkemizi bölmeye, bizleri guruplara ayırmaya çalışmaktadırlar. Buna kimsenin gücü yetmeyecektir. Allah bizleri bu topraklar üzerinde sonsuza kadar bağımsız ve müreffeh yaşamaktan mahrum etmesin. Hepinizin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmetle yâd ediyorum” dedi. Program şiir okunmasıyla son buldu.

Programa, Kaymakam Dr. Fatih Çelikkaya, Birecik Garnizon Komutan Vekili Teğmen Soner Kaya, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Birecik Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, Birecik İlçe Emniyet Müdürü Murat Türker, Birecik İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kd. Bçvş. Mehmet Şen, AK Parti İlçe Başkanı Abdulvahap Aktar, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile oda temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum