Çocuklara Doğa Sporları ve Kampçılık Tanıtıldı

URFADOSK Eyyübiye ilçesindeki iki anaokulu ziyaret ederek Anaokulundaki çocuklara doğa sporları ve kampçılık tanıtıldı,

Çocuklara Doğa Sporları ve Kampçılık Tanıtıldı

URFADOSK Eyyübiye ilçesindeki iki anaokulu ziyaret ederek Anaokulundaki çocuklara doğa sporları ve kampçılık tanıtıldı,

Çocuklara Doğa Sporları ve Kampçılık Tanıtıldı
07 Mayıs 2019 - 15:31

Eyyübiye’de Anaokulu Çocuklarına Doğa Sporları Ve Kampçılık eğitimi Verildi..Şanlıurfa Dağcılık İl Temsilciliği ile Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü URFADOSK ortak etkinliği olarak Eyyübiye ilçesindeki iki anaokulu ziyaret edildi. Anaokulundaki çoçuklara doğa sporları tanıtıldı, kampçılık ile ilgili malzeme tanıtımı yapılarak uygulamalı olarak çadır kurduruldu.

Eyyübiye ilçesi Yenice mahallesindeki Reşit Kemal Karaçizmeli anaokulu veDirekli mahallesindeki Direkli Anaokulu'ndaki sabahçı ve öğlenci çocuklara oyun etkinliği şeklinde doğada yaşam,spor ve kamp hayatıyla ilgili sohbet ortamı sağlanarak oyun şeklinde çadır kurmaları sağlandı.Çocukların doğayı tanımaları ,yeşil alanlarda eğlenirken ,dinlenirken doğayı temiz tutmaları ve kamp hayatını öğrenmeleri konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan etkinlik öncesi ve sonrası anaokul öğretmenleri çocuklarla bilgi paylaşımı yapıp  onların bu tür etkinlerdeki heyecan ve isteklerini gözden geçirmiş oldular. Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü URFADOSK yöneticisi yaptığı açıklamada; Doğa sporlarıyla ilgilenen bir sivil toplum kuruluşu olan Urfadosk ile bağlantıya geçen iki okulun yöneticilerine ve etkinliklere katılan öğretmenlere teşekkür ederiz. Okul idareleri tarafından gösterilen ilgi ve çocukların sıcak yaklaşımlarından memnun olarak etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Eğitimin vazgeçilmezi olan bu tür sosyal etkinlikler, çocukların yaparak yaşayarak öğrenmesini ve bilgilerin unutulmadan kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Bizler bütün eğitim kurumlarındaki çocuk ve gençlerle kendi uzmanlık konumuz olan doğa sporları konusunda bilgilendirmeve uygulamalar yapmak içinherkese yardımcı olmaya hazırız. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum