Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’ya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mart 2019 tarihinde Şanlıurfa’ya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’ya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mart 2019 tarihinde Şanlıurfa’ya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’ya geliyor
01 Mart 2019 - 20:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa’ya ayrı bir önem veriyor. Bu yıl da Türkiye’de Göbekli tepe yılı ilan edilmesi ise turizmi hareketlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV’de katıldığı canlı yayın programında Göbeklitepe bizim sükse yapan destinasyonlarımızdan birisi. Tabi tarihi bütün bu eserlerimizi sürekli olarak meydana çıkarmanın gayreti içindeyiz. Artık biz turizmi sadece deniz, kum, güneş turizmi olarak değil çeşitlendirdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ;Bu yıl daha hareketli olacak. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanım Doğu Ekspresi’yle doğuya doğru yolculukta yanında bol miktarda gazeteciler filan da var. Hedefimiz 50 milyonu yakalamak. 50 milyon turisti yakalamamız demek bir kırılma noktasıdır. Turist sayısının artmasından öte bizim beklentimiz paralı turistin ülkemize gelmesi ve onunla beraber getirisinin de artması. Şimdi biz buna doğru gidiyoruz. 40+6 milyonla bu yılı kapadık. Yani 40 milyon yabancı turist 6’da yerli olup dışarıda olan turist. Ama bu sene bunu 50 artı ile yapacağız inşallah. Göbeklitepe bizim sükse yapan destinasyonlarımızdan birisi. Tabi tarihi bütün bu eserlerimizi sürekli olarak meydana çıkarmanın gayreti içindeyiz. Artık biz turizmi sadece deniz, kum, güneş turizmi olarak değil çeşitlendirdik bunu. Kuş turizmi var, sağlık var, eğitim turizmi var. Mesela şimdi golf turizmine ciddi manada Türkiye’de altyapı yatırımı yapıldı. Golf turizmi hakikatten paralı olanları çekiyor. Mesela uluslararası spor kulüpleri hazırlıklarını devre arasında filan Türkiye’de yapar duruma geldiler. Antalya filan bu noktada yabancı kulüpler devre arası hazırlıklarını orada yaptılar. Artık 2-3 destinasyondan buralara çıkmışsın. Dağcılık almış başını gidiyor. Her geçen yıl inşallah turizmde dünya nereleri yakaladıysa bizde oraları yakalayacağız, yakalamaya devam edeceğiz. Onları yakalayacağız ve geçeceğiz. Türkiye’nin bu güzelliklerine dört mevsimde ulaşmak mümkün. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum