Dicle Elektrik Çiftçiler ile İlgili Kararını Verdi

Dicle Elektrik Çiftçiler ile ilgili kararını verdi verilen karara göre borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriği kesilecek

Dicle Elektrik Çiftçiler ile İlgili Kararını Verdi

Dicle Elektrik Çiftçiler ile ilgili kararını verdi verilen karara göre borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriği kesilecek

Dicle Elektrik Çiftçiler ile İlgili Kararını Verdi
03 Ağustos 2018 - 12:41

Dicle Elektrik Çiftçiler ile ilgili kararını verdi verilen karara göre borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriği kesilecek. Yapılan açıklama şu şekilde Dicle Elektrik, yapılan tüm uyarılara rağmen uzun süredir birikmiş elektrik borçlarını ödemeyen Şanlıurfa’daki tarımsal sulama abonelerinin elektriğini 6 Ağustos pazartesi gününden itibaren kesmeye başlayacak.

Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamada, özellikle tarımsal sulama aboneliklerinde uzun zamandır ödenmeyen elektrik borçlarının yüz milyonlarca lirayı bulduğu bildirildi. Mardin’de olduğu gibi elektrik enerjisi kullanarak sulama yapan ancak son ödeme tarihini çok geçmesine rağmen borcunu ödemeyen Şanlıurfalı çiftçilerin de defalarca uyarıldığına yer verilen açıklamada, “Mardin’de uyarılarımıza rağmen borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriklerini kesme işlemi abone bazlı olarak devam ediyor. Uygulama pazartesinden itibaren Şanlıurfa’da da başlatılacak. Dicle Elektrik olarak abonelerimizin kullanımına sunduğumuz elektrik enerjisini, bedelini peşin ödeyerek alıyoruz. Bu hizmetin sağlıklı bir biçimde devam edebilmesi ve sürdürülebilir olması için tüketicilerin kullandığı enerjinin bedelini düzenli ve zamanında ödemesi gerekir. Ancak çoğunluğu tarımsal sulama abonesi olan bir kesim, uzun süredir biriken elektrik borçlarını ödemeye yanaşmamaktadır. Yaptığımız tüm uyarılara rağmen ödeme yapmayanların elektriği her elektrik abonesinde nasıl kesiliyorsa Şanlıurfa’da da kanuni olarak kesilecektir. Kesme işlemi abone bazlı gerçekleştirilecek ve diğer abonelerimiz bu durumdan etkilenmeyecektir. Bu konuda şirketimiz son derece kararlıdır. Borcunu ödemeyerek, düzenli ödeme yapan ve kesintisiz enerji almaya hakkı olan abonelerimizin bundan olumsuz yönde etkilenmesine asla izin verilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • urfali
    1 yıl önce
    Egerki durustsseniz harandaki akcakaledeki hala donum bazli sulama imkani verilen kuyularin elektrigini kesin de gorelim o zaman adaletlisiniz der insanlar bazisina lay lay lom bazilarina da goldeki diken gibi yonetme bicimi ilk defa goruyoruz yaziklar olsun boyle adalete ben borcumu durust ce ve duzenli olarak odememe ragmen enerjiyi alamayacaksam bir vatandas olarak harrana akcakaleye verilen sinirsiz su kullanma yetkisi devletin imkanlariyla getirilen su ile insanlarimiz arasindaki ikiyuzlu bir yonetme bicimi seziyorum sankide acaba diyorum bazilari baska irktan mi diye pozitif ayrimciliga ugruyor bazilarida baska irktan oldugu icin mi eziliyor ve dedas denilen vijdansiz zalimane bir yonetme bicimi ile somuruluyor insanlar yaziklar olsun ki bu ozel firma kimindir ki hic sorgulanmiyor denetlenmiyor ve kararlari adeta devletin karariymis gibi kabul goruyor boyle denetimsiz bir sirket devleti ile vatandasini birbirine dusuruyor fitne cikariyor vatandasla devleti arasinda kanimca yazik