Dr. Latif Altun Ardahan Üniversitesine Geçiş Yaptı

Şanlıurfa Akçakale İlçe Müftüsü Dr. Muhammed Latif Altun Ardahan Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak geçiş yaptı.

Dr. Latif Altun Ardahan Üniversitesine Geçiş Yaptı

Şanlıurfa Akçakale İlçe Müftüsü Dr. Muhammed Latif Altun Ardahan Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak geçiş yaptı.

Dr. Latif Altun Ardahan Üniversitesine Geçiş Yaptı
26 Eylül 2019 - 13:42

Şanlıurfa Akçakale İlçe Müftüsü iken geçiş yaparak Ardahan Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak giden Dr. Muhammed Latif Altun hocamıza; İl Müftüsü Mehmet Taştan tarafından yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket verildi.İl Müftüsü Mehmet Taştan konuşmalarında; “Cenabı Hak bizleri kendi dinine hizmetten daim kılsın. Her vedada bir hüzün vardır. Bugün onu yaşıyoruz.

Gelen gider, konan göçer ancak baki kalan bu kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Önemli olan hayırlı, güzel hizmetler yapabilmek, almış olduğumuz sorumluluğu en güzel şekilde temsil ederek görevimizi ifa etmek. Sancağı elimize aldığımız andan itibaren daha ileriye götürmenin gayreti içerisinde olmalıyız.

İl Müftüsü Mehmet Taştan sözlerine şu şekilde devam etti. Beraber hizmet yürüttüğümüz Akçakale İlçe Müftümüz Latif Altun hocamız Ardahan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak hizmetine devam edecek. Latif hocamıza bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı sıhhatli uzun ömürler nasip eylemesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Akçakale İlçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder bundan sonraki yaşamlarında ve çalışma hayatlarında başarılar dilerim. ”diyerek sözlerini tamamladı.

Dr. Muhammed Latif Altun Kimdir  ?

1972’de Batman'da doğdu. İlkokuldan sonra Klasik medreselerde eğitim aldı. 1992 de Siirt İ.H.L. den mezun oldu. 1997 de Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinin Arpalı Köyüne İmam Hatiplik görevine başladı.Şanlıurfa'nın çeşitli yerlerinde görev yaptı.2009 da Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas merkezine kursiyer olarak başladı. 2012 de buradan mezun olduktan sonra Şanlıurfa'nın Harran İlçesine vaiz olarak atandı.2013 te Şanlıurfa merkez vaizliğine naklen atandı, 2014 de Şırnak-Uludere İlçe Müftülüğüne ataması yapıldı. 2013 te Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimini bitirdi.2013 te aynı üniversitede başladığı eğitimine 2018 de Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalında Aile Hukuku Özelinde Hanefi ve Evzai Mezheplerinin Mukayesesi tezi ile Doktorasını tamamladı.29.03.2017 de Şanlıurfa-Akçakale İlçe Müftülüğü'ne İlçe Müftüsü olarak başladığı görevine halen devam etmektedir.İyi derecede arapça orta düzeyde ingilizce dillerini bilmektedir.Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum