Eyyübiye Belediyesi İlçe Gençliğini Önemsiyor

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin gençlere ve kadınlara verdiği önem ile bu yönde yapılan hizmetler vatandaşların takdirini topluyor

Eyyübiye Belediyesi İlçe Gençliğini Önemsiyor

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin gençlere ve kadınlara verdiği önem ile bu yönde yapılan hizmetler vatandaşların takdirini topluyor

Eyyübiye Belediyesi İlçe Gençliğini Önemsiyor
14 Kasım 2018 - 12:15

Şanlırufa Eyyübiye Belediyesi, gençlere ve kadınlara yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin ilçeye kazandırmış olduğu gençlik merkezlerinde gençler sosyal aktivitelere katılırken, kadın destek ve yaşam merkezlerindeki kadınlar ise aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Urfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin gençlere ve kadınlara verdiği önem ile bu yönde yapılan hizmetler vatandaşların takdirini topluyor. Eyyübiye Belediyesinin ilçeye kazandırdığı birçok gençlik merkezinde gençler; hem ders çalışıyor hem de sosyal aktivitelere katılarak zaman geçiriyor. 15 Temmuz Gençlik Merkezi, Vali İzzettin Küçük Gençlik Merkezi, Şehit Polis Abdülkadir Oğuz Gençlik Merkezi, Şehit Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu ve Batıkent Gençlik Merkezi ile Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı Millet Kıraathanesi’nde gençler sosyalleşmek için kurslara katılırken, üniversiteye hazırlanan gençler ise eğitim alarak ders çalışıyorlar. Bugüne kadar birçok öğrenciyi üniversiteye kazandıran Eyyübiye Belediyesi Gençlik Merkezleri büyük başarılar elde etti. İlçe de hizmete açtığı merkezlerle gençliği okumaya, spora ve bilgi öğrenimine yönlendiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Türkiye’de en genç nüfusa sahip olan Eyyübiye İlçesi’nde gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak bu tarz kurslara yönelmelerini amaçlıyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçede yaşayan kadınlara yönelik birçok projeyi de hayata geçirerek kadınların sosyalleşmesine katkıda bulunuyor. Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Akabe Kadın Destek ve Yaşam Merkezi ile Eyüpnebi, Şıhmaksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezindeki kurs alan kadınlar, sosyal aktivitelere katılırken aynı zamanda aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Gençlere ve kadınlara her zaman önem verdiklerinin altığını çizen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘’Kadın ve gençlerimizi, geleceğin en önemli yapı taşları olarak görüyoruz. Bundan dolayı milli ve manevi değerlerle uyumlu ve çağın gereksinimlerine ayak uydurabilen kadın ve gençlerin yetişmesine büyük önem veriyoruz’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum