Gülüm Görevi Devaldı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Şanlıurfalı Hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM görevi Prof. Dr. Özkan ÜNAL’dan devraldı

Gülüm Görevi Devaldı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Şanlıurfalı Hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM görevi Prof. Dr. Özkan ÜNAL’dan devraldı

Gülüm Görevi Devaldı
12 Mart 2019 - 09:10

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Şanlıurfalı Hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM görevi Prof. Dr. Özkan ÜNAL’dan devraldı. İl Sağlık Müdürü makamında gerçekleşen devir teslim töreninde  İl Sağlık Müdürlüğü Başkan ve Başkan Yardımcıları da yer aldı.

PROF. DR. MEHMET GÜLÜM KİMDİR?

1969 Urfa doğumlu olup İlk, orta ve lise öğrenimini Urfa’da tamamlamıştır. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2004 yılında Harran Üniversitesinde Üroloji Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2011-2014 yılları arası Harran Üniversitesinde Öğretim üyesi olarak hizmet verdi. 2013 yılında Doçent unvanını aldı. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesinde 2014-2015 yıllarında Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik görevlerini üstlendi.Başhekimlik görevi sürerken Hacettepe Üniversitesine naklen atandı. 2015-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 28 Şubat 2018 itibariyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak görevlendirildi.

Kasım 2018’de Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Onkoloji Hastanesi Üroloji Anabilim Dalına Profesör olarak atandı. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde Başhekim olarak görev yapmaktadır.(Şanlıurfa 63- urfa haber- urfahaber- şanlıurfa haber- şanlıurfa haberleri- urfa haberleri- haber urfa )

YORUMLAR

  • 0 Yorum