casino siteleri

Haliliye'de Canpolat sevgisi

Haliliye Belediyesi Sosyal yardım faaliyetleriyle Ramazan ayı boyunca her gün 3.500 kişiye iftar yemeği ulaştırıp, yaklaşık 25.000 aileye sosyal yardımda bulundu.

Haliliye'de Canpolat sevgisi

Haliliye Belediyesi Sosyal yardım faaliyetleriyle Ramazan ayı boyunca her gün 3.500 kişiye iftar yemeği ulaştırıp, yaklaşık 25.000 aileye sosyal yardımda bulundu.

Haliliye'de Canpolat sevgisi
28 Nisan 2022 - 17:08

Haliliye Belediyesi yaptığı yardımları halkı incitmeden ve yapılan araştırmalarda gerçek muhtaç ailelere yapması ile ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılmandı.
Haliliye Belediyesi, mübarek Ramazan Ayı boyunca yürüttüğü hizmetlerle hem temel belediyecilik çalışmaların da hem de sosyo- kültürel çalışmalarla gönüllere dokundu. Sosyal yardım faaliyetleriyle her gün 3.500 kişiye iftar yemeği ulaştırıp, yaklaşık 25.000 aileye sosyal yardımda bulunan Haliliye Belediyesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak adına da yaptığı tasavvuf müziği konserleriyle katılımcılara çeşitli ikramlarda bulundu.
          İNCELEMELER SONUCU YARDIMA MUHTAÇ 25 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI YAPILDI.
         Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yıl boyunca yürüttüğü gıda yardımlarına Ramazan Ayı dolayısıyla kapasite arttırdı. Sosyal Marketten yaralanan ailelere yönelik Ramazan Ayının ilk günü başlayan, merkez ve kırsal mahallelerde yürütülen çalışmalarda 25 bin aileye ulaşıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yapılan başvuruların, oluşturulan komisyonca değerlendirilmesi sonucunda ailelere yardımlar ulaştırılırken, yardımların Ramazan Ayı sonrasında da devam edeceği kaydedildi.

            ŞANLIURFA’DA 3 BİN 500 KİŞİYE EVDE SICAK YEMEK
            Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yıl boyunca yürüttüğü evde sıcak yemek hizmetini Ramazan Ayı dolayısıyla kapasite ve çeşit arttırarak, yürüttü. Belediye bünyesindeki aşevinde her gün hazırlanan yemekler, görevliler tarafından sefertaslarına konularak araçlarla evlere teslim edildi. 720 hanede 3500 kişi için her gün hazırlanan yemek hizmetinden yararlanan vatandaşlar, sunulan hizmetten duyduklarını memnuniyeti de dile getiriliyor.
         YAŞLI, HASTA VE KİMSESİZ 576 HANEYE EVDE BAKIM HİZMETİ
        Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen evde bakım hizmeti, Ramazan Ayında da devam etti. Hizmetten yaralanan 576 haneyi ziyaret eden görevliler, köşe bucak yaptığı temizlikle ailelerin gönüllerine dokunuyor. Ailelerin kişisel ihtiyaçlarının da giderildiği çalışmalarda evde tıraş hizmetiyle de yaşlıların tıraş ihtiyaçları giderilmiş oluyor.

          8 AYRI MAHALLEDE TASAVVUF KONSERLERİ, BEĞENİ TOPLADI
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü de, Ramazan Ayı dolayısıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Ramazan Ayı ruhuna uygun şekilde yapılan tasavvuf konserleri, vatandaşların büyük beğenisini topladı. İlçe genelindeki 8 ayrı mahallede yapılan konserlere katılan vatandaşlara da, meyan şerbeti, Osmanlı macunu ve şerbet ikramında bulunuldu. Çocuklar için de maskot ve palyaçoların olduğu alanda yine çocuklara pamuklu şeker dağıtıldı.
İftar heyecanının paylaşıldığı çalışmalara da imza atan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yapılan organizasyonda Zeytin Dalı Kampüsünde yatılı olarak kalan 800 öğrenci için iftar sofrası kuruldu. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın da katıldığı iftar programında okunan dualarla iftar yapıldı.
        ZABITADAN YOĞUN DENETİM
             Haliliye  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Ayı boyunca halk sağlığını korumaya yönelik denetimlerini sıkılaştırdı. Sahur ve iftar vakitlerinde gıda satışı yapan işyerlerine yönelik yürütülen denetimlerde çalışma ruhsatı ile hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrolü yapıldı. Denetimlerde, kurallara uymayan işyerlerine yönelik de cezai işlem uygulandı.

            YOL ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM ETTİ
             Fen İşleri Müdürlüğü, Ramazan Ayında da ilçenin yol ağını genişletmek ve iyileştirmek amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettirdi.İlçede kilitli beton parke, yol açma ve stabilize çalışmaları yürüten ekipler, mesai düzenlemesi de yaparak hem gündüz hem de gece çalışmalarını yürüttü.
            CANPOLAT: RAMAZAN HALİLİYE’DE BİR BAŞKA YAŞANIYOR
           Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat Ramazan Ayı dolayısıyla yürütülen çalışmalara ilişkin Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamadaç ; Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde 25 bin ailenin yanında olduklarının altını çizdi. Ramazan Ayı etkinlikleriyle de konserler düzenlediklerini ifade eden Başkan Canpolat, Ramazan Ayının Haliliye’de bir başka yaşandığını kaydetti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum