Harran’da Hizmet Atağı-Videolu Haber

Harran'da Hizmet Atağı-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran'ın İmar Planının Tamamlandığını, Harran'a yapılacak olan semt pazarının açılışını gerçekleştirdi.

29 Mart 2018 - 15:01

Her defasında farklı bir ilçeye çıkartmada bulunan Başkan Nihat Çiftçi, Tarihi ve Kültürel yapısı ile Dünya'nın en kadim yerlerinden biri olan Tarihi Harran ilçesini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan Semt Pazarı ve ilçe Otoparkının temel atmasını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, "Harran'a hizmet etmeyi ibadet olarak görüyoruz" dediHer ilçede olduğu gibi yeni projeleri hayata geçirmek için plan ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, İlçenin geleceğini planlamak için başlattığı yeni imar yapılandırma çalışmalarını tamamladı.

Gerçekleştirilen temel atma töreninde Büyükşehir Belediyesinin ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmaları gelen konuklara aktaran Başkan Nihat Çiftçi, ilçede yapılacak olan konulara bir bir değindi.

Başkan Nihat Çiftçi, "Harran'ın İmar Planı Tamamladık"

Açıklamasında Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak göreve geldiğimiz günden bu yana alt ve üst yapı anlamında bir çok çalışmaya başladık. Daha sonra tesisleşme anlamında güzel projeler yaparak bunları bir bir hayata geçiriyoruz. Harran imar planını 1/5000 ve koruma planını yaparak şehirleşmenin önünü açmak için planlı bir şekilde çalışıyoruz. Neyi nerede yapacaksak bunun artık planını  ve Koruma Kurulumuz tarafından izinlerinin alınmış olduğunu yasal bir şekilde gelip projelerimizi nereye yapmak istediğimiz noktasında artık bir sorunumuz kalmadı. Bizde bundan sonra Harran'da yapacağımız çalışmalarımıza hız verdik.

Başkan Nihat Çiftçi, "Her Ay Bir Tesisin Açılışını Yaparken, Bir Tesisin de Temelini Atacağız"

Büyükşehir'in Harran'a vizyonel projeler ile yaklaştığını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Gerek Spor Sahası, Kütüphane, Kültür Merkezi gerek ise şimdi temelini attığımız Semt Pazarı ile Otopark projelerimizi hayata geçiriyoruz. Harran'a gelen misafirlerin güzel bir şekilde buradan ayrılması için İlçeyi bir bütün halinde değerlendirerek neyi nerede yapacağımızı çok iyi analiz ediyoruz. Bunun için yaklaşık 4559 bin metrakrelik bir alanı sosyal donatıların olacağı alan olarak ayırmışız. Bin 605 metrekare, sosyal tesis alanı olarak 105 metrekare, peyzaj alanı olarak 1190 metrekare ve 42 araçlık otoparkı ile güzel bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Şuanda Çevre Koruma Daire Başkanlığımız Çöp Aktarma İstasyonu, Park ve Bahçeler Dairemiz büyük bir park projesini, Fen İşleri Daire Başkanlığımız Mezbahane ve ilçe Otogarını yapmak için kollarını sıvadı. Yani her ay Harran'ımıza geldiğimizde bir tesisin açılışını yaparken, bir tesisinde temelini atacağız.

"125 Milyon Liralık Yatırım İle Harran ve Akçakale İçme Suyu Projesini Gerçekleştireceğiz"

Harran ve Akçakele ilçe sınırlarında temiz içme suyu vermek için 125 Milyon Liralık dev bir projeyi başlatacaklarının müjdesini veren Başkan Nihat Çiftçi, "Geçen yıl 160 Kilometrelik bir yol ağını oluşturduk, bu yılda bir o kadar yol yapıp Harran'ımızın asfaltsız yerini bırakmayacağız. Bunun yanında Şanlıurfa Ağveran'dan Şaşan suyunu Harran'ın tüm kırsal mahallerine ve merkezine, Akçakele'nin tüm kırsal mahallerine ve merkezine büyük bir içme suyu projesi yapacağız. 125 Milyon Liralık büyük bir yatırım yaparak bu bölgemizin artık temiz içme suyu içmesini sağlayacağız. Bu da 24 saat kesintisiz içme suyunu verme imkanı sağlayacağız Haran'a hizmeti bir ibadet aşkı olarak görüyoruz. Cumhuriyet tarihinden bu yana ilçelerimiz ilk kez büyükşehir ile bu projelere kavuşacak" şeklinde konuştu

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz'da, "Bildiğiniz üzere Harran'ın imar planın olmaması dolayısıyla ilçemizde geniş kapsamlı çalışmalar yapamıyorduk. Bugünde Koruma Kurulu Komitemiz tarafından yapılan düzenleme ile imar planı yaptık. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte güzel çalışmalara imza atıyoruz, Büyükşehir Belediye Başkanımızın hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Büyükşehir’in Harran'a verdiği önemi belirten AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz ise, "Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Harran her geldiğinde eli boş gelmiyor. Yeni projeler, yeni çalışmalar ile ilçemize güzel hizmetler yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız tüm ilçelerde olduğu gibi Harran'da da varlığını tüm gücüyle hissettiriyor, teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen açılışın ardından Harran'da yapımı devam eden Kültür merkezinin çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve heyet, çalışmalar hakkında teknik personelden bilgi aldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı