Harran Üniversitesi Yönetimi İşletmeleri Ziyaret Ediyor

Harran Üniversitesi Yönetimi Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ediyor.

Harran Üniversitesi Yönetimi İşletmeleri Ziyaret Ediyor

Harran Üniversitesi Yönetimi Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ediyor.

Harran Üniversitesi Yönetimi İşletmeleri Ziyaret Ediyor
02 Mayıs 2019 - 15:17

Şanlıurfa sanayisinin durumu hakkında bilgi almak Ar-Ge çalışmaları ve ürün çeşitliliğini artırmak için proje türleri ile ilgili karşılıklı bilgi alış verişinde bulunmak amacıyla Harran Üniversitesi Yönetimi,Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ediyor.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, Akçakale Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cevher İlhan Cevheri, Teknik Bilimler MYO Tekstil Teknolojisi Programı Öğretim elemanları Mustafa Cemil Büyükkılıç, Şeyda Gür ve Kübra Yıldızile birlikte Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde bulunan KarbelKonfeksiyon San. Ve Tic. Ltd.Şti. ve Rubenis İplik A.Ş. fabrikalarını ziyaret ettiler.

Ziyarette Karbel Konfeksiyon Genel Müdürü Salih Azak ‘Şanlıurfa’nın ve bölgenin kalkınmasına önem verdiklerini bu amaçla bölgeye yatırım yaptıklarını belirtti. Dünyanın tanınan markalarına gömlek ürettiklerini ve Şanlıurfa’da bulunan işsizlere istihdam anlamında yardımcı olduklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’te Ar-Ge merkezlerinin önemine değindi. Üniversite-sanayi işbirliğinin arzu edilen seviyeye ulaşabilmesi için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını vurguladı. Üniversitenin ulaşılamaz olmadığını, tam tersine her türlü işbirliğine açık olduğunu anlatan  Rektör Çelik, Üniversite olarak Teknokent aracılığı ile Organize Sanayi Bölgesindeki girişimcilere teknik destek anlamında yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Rubenis İplik A.Ş. Fabrikasında ise girişimci Osman İpek ve Fabrika genel müdürü Metin Özdemir ile görüşme gerçekleşti. Osman İpek,Harran Üniversitesi’nin Rektörü ve hocalarının ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade etti.(Şanlıurfa - urfa haber- şanlıurfa haber- urfa haberleri- urfa son dakika - haber urfa - Şanlıurfa 63 Urfa Haber Son Dakika Şanlıurfa Haberleri)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum