Hatipoğlu Viranşehirlilerden Söz Aldı

El-Emin adlı söyleşi programında Şanlıurfa Viranşehirliler le bir araya gelen İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katılımcılardan namaz kılma sözü de aldı.

Hatipoğlu Viranşehirlilerden Söz Aldı

El-Emin adlı söyleşi programında Şanlıurfa Viranşehirliler le bir araya gelen İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katılımcılardan namaz kılma sözü de aldı.

Hatipoğlu Viranşehirlilerden Söz Aldı
01 Aralık 2019 - 15:29

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 'El-Emin' konulu konferans düzenlendi. İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı ‘El-Emin’ adlı söyleşi programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Konferansı dinlemek için gelen Belediye Kültür Merkezine gelen Viranşehirliler salona sığmadı.

Konferans salonu ve sineziyon ekranın kurulduğu alanın hınca hınç dolması nedeniyle çok sayıda vatandaş, programı izlemeden evlerine dönem zorunda kaldı.

Urfa Viranşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir konferans salonunda “Emin’in İzinde, Her şey O’nu Anmak ve Anlatmak İçin El-Emin” başlıklı söyleşi programına, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Eşi Sibel Ekinci, STK temsilcileri Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hazreti Muhammed'in (s.a.v) hayatından örnekler ile Müslüman’ın nasıl olması ve nasıl yaşaması gerektiği konusunda sunum yapan Hatipoğlu'nu vatandaşlar ilgi ile dinledi.
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) hayatından kesitler sunarak O'nun yol gösterici olduğunu ifade etti.

Hatipoğlu, "Bizim özgürlüğümüz, dünyamız ve ahretimiz ve hatta her şeyimiz Allah'ımız ve Resul'ümüzdür. Bizim önderimiz belli, biz Hz. Peygamber'e (s.a.v) tutkunuz, O'nun (s.a.v) yolunu yol edinmişiz, O'nun (s.a.v) sevdiğini sevmişiz, O'nun (s.a.v) uzak olduğundan uzak olmuşuz, biz O'na (s.a.v) teslim olmuşuz. Bu imanın bir gereğidir ve bizim imanımız böyle bir imandır" dedi.

Hatipoğlu konuşmasının devamında Hz. Muhammed'i (s.a.v) tüm yönleri ile anlatırken, 'güvenilir' anlamına gelen 'El-Emin' isminin peygamberliğinden önce, henüz 25 yaşında iken verildiğini aktardı.“El-Emin” adlı söyleşi programında Viranşehirlilerle bir araya gelen İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, katılımcılardan namaz kılma sözü de aldı.Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 1 Saat süren programın ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na katılımlarından dolayı teşekkür edip, Kuran-ı Kerim takdim etti

YORUMLAR

  • 0 Yorum