HRÜ’DE Nitelikli İnsan Gücü Konulu Çalıştay Düzenlendi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Koordinatörlüğü tarafından Öğrenimden Sektöre Nitelikli İnsan Gücü konulu çalıştay düzenlendi.

HRÜ’DE Nitelikli İnsan Gücü Konulu Çalıştay Düzenlendi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Koordinatörlüğü tarafından Öğrenimden Sektöre Nitelikli İnsan Gücü konulu çalıştay düzenlendi.

HRÜ’DE Nitelikli İnsan Gücü Konulu Çalıştay Düzenlendi
03 Mart 2020 - 15:33

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Koordinatörlüğü tarafından Öğrenimden Sektöre Nitelikli İnsan Gücü konulu çalıştay düzenlendi.Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen programa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat Demir, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri ile okul temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, ilk oturumda meslek yüksekokullarının durum tespiti ile mesleki eğitim ve sektör ilişkileri: fırsatlar ve engeller konularında sunum ve konuşmalar yapıldı. Öğleden sonraki oturumda ise sektör temsilcileri ile meslek yüksekokullarında öğrenimden sektöre: nitelikli insan gücü paneli gerçekleştirildi.

Çalıştay açış konuşmalarını Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve Akçakale Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fethiye Özberk ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik yaptı.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kaliteli ara elemanın çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “Üniversitelerimizde ara eleman yetiştiren meslek yüksekokullarının kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması, ülkemizin geleceği açısından önem arz etmektedir. Üniversitemizde ise nitelikli ara eleman yetiştirme konusunda çalıştaylarla öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim vermeyi hedeflemekteyiz. Bu çalıştayın, üniversitemizin eğitim kalitesini daha üst seviyelere taşıyacağını inanıyorum” dedi.
Açış konuşmalarının ardından program, Prof. Dr. Erdinç Şahinöz, Prof. Dr. Ali Seyrek ve Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Yaşar Dörtbudak, ‘Harran Üniversitesi Meslek Yüksekokullarının Mevcut Durumu’ konularındaki sunumları ile devam etti.

Oturumun ikinci bölümünde ise ‘Mesleki Eğitim Meslekler İlişkileri: Fırsatlar ve Engeller’ konularında, Prof. Dr. Atilla Yargıcı, Doç. Dr. Veysel Gümüş, Doç. Dr. Nebiye Yentür Doni, Doç. Dr. Fethiye Özberk ve Dr. Öğretim Üyesi Cevher İlhan Cevheri sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğleden sonraki oturumda ise moderatörlüğünü Prof. Dr. Bürhan Akpunar’ın yaptığı ‘Meslek Yüksekokullarında Öğrenimden Sektöre: Nitelikli İnsan Gücü’ panelinde, hizmet sektörü temsilcisi olarak Tempo Çağrı Merkezi Operasyon ve Müşteri İlişkileri Direktörü Hülya Karakaya, muhasebe ve finans temsilcisi olarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ, tekstil sektörü temsilcisi olarak Rubenis İplik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Osman İpek sunumlarını gerçekleştirdiler.Yapılan çalıştayda alınan kararlar önümüzdeki günlerde bildiri olarak yayınlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum