HRÜ'de Resim Workshop ve Söyleşi Gerçekleşti

Göbeklitepe Art 2019 Uluslararası karma sergi münasebetiyle Urfa'ya gelen Uluslararası sanatçılar Harran Üniversitesi HRÜ'de resim workshop ve söyleşi gerçekleştirdiler.

HRÜ'de Resim Workshop ve Söyleşi Gerçekleşti

Göbeklitepe Art 2019 Uluslararası karma sergi münasebetiyle Urfa'ya gelen Uluslararası sanatçılar Harran Üniversitesi HRÜ'de resim workshop ve söyleşi gerçekleştirdiler.

HRÜ'de Resim Workshop ve Söyleşi Gerçekleşti
05 Aralık 2019 - 16:30

HRÜ-Harran Üniversitesi Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenen Göbeklitepe Art 2019 Uluslararası karma sergi münasebetiyle ilimize gelen ulusal ve uluslararası sanatçılar, resim workshop ve söyleşi gerçekleştirdiler.Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün katkılarıyla Osman Hamdi Bey atölyesinde Resim İş Eğitimi öğrencileriyle bir araya gelen yerli ve yabancı sanatçılar canlı resim performansları ve sanatla ilgili söyleşiler gerçekleştirerek öğrencilerin sorularını da cevaplandırdılar.

Workshop ve söyleşinin ardından gezi programları ile devam eden etkinlikte sergi küratörü Orhan Zafer; “Göbeklitepe Art Uluslararası Karma Sergisi'ne ev sahipliği yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e, Harran ilçesindeki arkeolojik kazı alanını bizlere açan Arkeoloji Bölüm Bşk. Prof. Dr. Mehmet Önal’a Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik ve Harran Belediye Bşk. Mahmut Özyavuz’a Şanlıurfa’da bulunduğumuz süre içerisinde Göbeklitepe Arkeolojik kazı alanı, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Kent Müzesi ve Mutfak Müzesini ziyaretlerimize imkan sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e, Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'a, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye, Halfeti gezisinde bizleri Halfeti’nin sembolü “kara güllerle” uğurlayan Halk Eğitim Müdürü Eşref Arıkan’a, GöbeklitepeArt etkinliğini gerçekleştiren Tanıtım Ofisi ve Sergi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Emine Teker’e katılımcı sanatçılar ve Seçici Kurul adına sonsuz teşekkür ediyoruz.

Ayrıca; GöbeklitepeArt Seçici Kurulu’nda yer alan ve organizasyonda “Mailart” konusunda harika bir söyleşi gerçekleştiren Namık Kemal Üniversitesi Resim Böl. Bşk. Doç. Dr. Mustafa Cevat Atalay’a program dahilinde birlikte workshop gerçekleştirdiğimiz Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Bşk. Mümin Candaş’a, Seçici Kurul üyesi davetimizi kırmayarak Makedonyadan gelen Galerist Saso Blazeski ve Alman sanatçı Angel Panavski’ye, Birleşmiş Ressamlar ve heykeltraşlar derneği Bşk. Hüseyin Yıldırım şahsında tüm Danışma Kurulu Üyelerine, eser gönderen ve şahsen etkinliğe katılan tüm dostlara çok teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum