Hz. İbrahim’in Tevhid İnancı Söyleyişisi

Hz. İbrahim'in Tevhid İnancı Söyleyişisi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerini 'Hz. İbrahim'in Tevhid İnancı' konulu söyleyişisi ile sürdürdü

28 Mayıs 2018 - 21:32

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerini 'Hz. İbrahim'in Tevhid İnancı' konulu söyleyişisi ile sürdürdü. Yoğun katılım gören söyleşide Halil İbrahim peygamberin hoşgörüsü ve hayata bakışı ele alındı.

Ramazan ayının maneviyatını en iyi şekilde yansıtmak için gerek kent merkezinde gerek ise tüm ilçelerde birçok program yapan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları aynı çatı altında buluşturuyor. Halil-ur Rahman Anfi Merkezinde Talha Bora Öge Moderatörlünde gerçekleştirilen 'Hz. İbrahim'in Tevhid İnancı' konulu söyleyişisinde Hz. İbrahim'in misafirperverliği, cömertliği ve bölgeye tesirleri anlatıldı.

Buluşmaya katılarak Şanlıurfa'nın her zaman huzur şehri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Biz, biriz. Beraberiz. Biz kardeşiz, aynı kıbleye dönüyoruz ve aynı peygamberin rehberliğinde yaşamımızı sürdürüyoruz. İşte böylesine bir şehirde yaşadığımız için Allah'ımıza şükür ediyoruz" dedi.

Sanatçı Talha Bora Öge'nin moderetörlüğünde gerçekleştirilen söyleyişiye;  Filistin Alimler Birliği Temsilcileri, Bosna Hersek Hocalar Birliği Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı