Kahraman Tazeoğlu Şanlıurfa'ya Geliyor

Türk edebiyatının usta ve popüler yazarlarından Kahraman Tazeoğlu, 5 Mayıs 2018'de Şanlıurfa'da düzenlenen etkinlik ile son kitabını okurlarına imzalıyor.

Kahraman Tazeoğlu Şanlıurfa'ya Geliyor

Türk edebiyatının usta ve popüler yazarlarından Kahraman Tazeoğlu, 5 Mayıs 2018'de Şanlıurfa'da düzenlenen etkinlik ile son kitabını okurlarına imzalıyor.

Kahraman Tazeoğlu Şanlıurfa'ya Geliyor
29 Nisan 2018 - 14:41

Türk edebiyatının usta ve popüler yazarlarından Kahraman Tazeoğlu, bir aşk hikâyesini anlattığı son kitabı ‘İki Söz’ü, Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte okurlarına imzalıyor.

Kültür, sanat ve edebiyatın ünlü isimlerini ziyaretçileriyle buluşturmaya devam eden Şanlıurfa Piazza, bu kez romantik şiirleri ve romanlarıyla büyük bir okur kitlesine sahip olan ünlü şair ve yazar Tazeoğlu’nu konuk ediyor.

 “Başka, Kayıp Yüzyılın Prensesi, Eyvallah, Araz, Yaralı, Vazgeçtim, Söz, Susacak Var, Allah’a Emanet Ol, Bambaşka” gibi çok sayıda kitabı kaleme alan Tazeoğlu, 5 Mayıs 2018 günü saat 18.00’de Piazza’da sevenleriyle bir araya geliyor.  Tazeoğlu, programda okuyucularına son kitabı “İki Sözü’ imzalayıp sohbet etme imkanı bulacak.

Tazeoğlu, “Seni asla unutmayacağım diyenler var ya… En unutkan onlar çıktı” notunu düştüğü kitabının içeriğiyle ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “…Hayat bana neleri öğretti biliyor musun? Sen onu insan yerine koyarken o seni aptal yerine koyuyorsa yapacağın tek şey onu hayatından def etmektir. Eğer bunu yapamamışsan o haklı demektir. Sizi sevmeyenleri ve size değer vermeyenleri geçmişte bırakın. Asla geriye dönüp bakmayın. İnanın gelecek günler daha aydınlıktır. Ve geçmişe takılı kalmak bir geleceği harcamaktır. Hayat ayakta kazıklanmak değil, yediğin kazıklara rağmen ayakta kalabilmektir. Gerçek mücadele ise seçtiklerinle aynı yolda yürümekten çok, seçmediklerinin yolunuza taş koymasına karşı durabilmektir.”

Kahraman Tazeoğlu Kimdir?

1969 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Kahraman Tazeoğlu, 1980'li yılların sonuna doğru şiir yazmaya ve yazdıklarını bir defterde toplamaya başladı. 1993 yılında radyoculuk yapmak üzere mikrofon başına geçti. Yerel, bölgesel ve ulusal radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu, şiir programı, haber spikerliği ve program yönetmenliği yapan Tazeoğlu, 2001 yılında ilk kitabı olan ''Seni İçimden Terk Ediyorum'' adlı eseri yazdı. Şiirle başladığı edebiyat yolculuğu, roman, deneme ve hikâye kitaplarıyla devam eden Tazeoğlu, başta üniversiteler olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan ödüller aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum