Kurban Vekaletimiz Bayram Sevinci Olsun

2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı Şanlıurfa Milli İrade konferans salonunda düzenlenen programa on üç ilçeden katılım İle gerçekleşti

Kurban Vekaletimiz Bayram Sevinci Olsun

2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı Şanlıurfa Milli İrade konferans salonunda düzenlenen programa on üç ilçeden katılım İle gerçekleşti

Kurban Vekaletimiz Bayram Sevinci Olsun
08 Temmuz 2019 - 12:16

Kurban Vekaletimiz Bayram Sevinci Olsun Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı”, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama I Daire Başkanı, Dursun Ali COŞKUN’un sunumları ile gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Milli İrade konferans salonunda düzenlenen programa on üç ilçeden katılım sağlandı. Yaklaşık 750-800 kişinin katılım sağladığı program, Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN’ın selamlama konuşmaları ile devam etti.

TAŞTAN konuşmalarında; Günümüzde insanlığın bir çok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığı bir dönemin içerisindeyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız; insanlığın sıkıntıları ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerine destek olup gereken yardımı sağlamıştır.

Her yıl milyonlarca kardeşimize umut olduğumuz dönemlerden birisi de bayramlardır. Başkanlığımız; bu yıl “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla milyonlarca mazlum gönüllere dokunmayı hedeflemiştir.

Rabbimiz bizleri kurbanını paylaşan, kardeşiyle yakınlaşanlardan eylesin. Sağlık, bereket, huzur içerisinde bayrama kavuştursun.

Bu vesileyle İlimize teşrif eden Daire Başkanı Dursun Ali COŞKUN hocamıza teşekkür ederim. diyerek sözlerini tamamladı.

2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı için İlimize teşrif eden Diyanet İşleri Başkanlığı; İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Atama I Daire Başkanı, Dursun Ali COŞKUN sunumlarında; “ Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız; dünyanın ihtiyaç duyulan her yerine dil, din, ırk, mezhep, meşrep, farkı gözetmeksizin yardım elini hep uzatmıştır, uzatmaya da devam edecektir inşallah. Halkımızın bizlere emanet ettiği kurban vekâletlerini Türkiye Diyanet Vakfımız titizlik ve şeffaflık içerisinde yürütmektedir. 26 yıldır milletimizin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız bir köprü vazifesi yapmaktadır. Vakfımız vekaletle kurban organizasyonunu emanet bilinciyle ve büyük bir hassasiyetle yürütmekte, titizlik ve şeffaflıkla, dinimizin esaslarına uygun olarak, güven ve emanete sahip çıkma düsturu ile yerine getirmektedir. Kurbanlar, vekâlet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığımızda görev yapan hocalarımızla, vakfımızın görevli ve gönüllüleri nezaretinde yerine getirilmektedir.

Daha çok mazlum ve muhtaç insanın yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayramı yaşamalarına katkıda bulunmak için “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla heyecan ve özveri ile hep birlikte mazlum ve ihtiyaç sahipleri kardeşlerimiz için gayret edeceğiz.

Değerli kardeşlerim, Kurbanlarımız Yüce Rabbimize bizi yaklaştıran ibadetlerimizden bir tanesidir. Belki vekalet vereceğiniz bir hisse dünyada hiç et ile tanışmamış bir kardeşimize bayram sevinci olacaktır. Bizler duyuyoruz ki Vakfımız aracılığıyla sizlerin yurt dışına gönderdiği kurban hisselerinden, etleri kurutup yıl boyunca yiyeceklerinde toz halinde ufalayarak kullandıklarını biliyoruz.

TDV’nin yürütmüş olduğu çalışmalara ve vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenler www tdv org ve bagis tdv org adreslerinden online olarak bağış yapabilecekler.

Bu yıl ilk kez Android ve Apple Store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamasından da bağışlarını gerçekleştirebilecekler. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilecekler.

Rabbimiz yapmış olduğunuz ve yapacağınız yardımları kabul eylesin. Bizleri sabırla dinlediğiniz için teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum