Martı ve Demirtaş Urfa'ya Geldi

Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram DEMİRTAŞ Urfa'ya Geldi

Martı ve Demirtaş Urfa'ya Geldi

Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram DEMİRTAŞ Urfa'ya Geldi

Martı ve Demirtaş Urfa'ya Geldi
02 Temmuz 2019 - 11:45

Şanlıurfa da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize teşrif eden Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI , Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram DEMİRTAŞ il müftülüğünde düzenlemiş olduğu ilçe müftüleri ve Suriye ilçe din hizmetleri koordinatörleri ile bir araya geldi.

Konuşmasında” Ankara da Göç ve manevi destek merkezinin kurulduğunu ve bu merkezin Başkanlığımızın yönetiminde Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bünyesinde sosyal destek ve eğitim merkezi (SODEM) işbirliğinde hizmet sunacağını başta göçmenler olmak üzere manevi desteğe muhtaç kesimlere yönelik ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte eğitim faaliyetleri, dil kursları, meslek edindirme kursları, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenleneceğini.” Gençlerimizin modern çağın olumsuzluklarından kendilerini muhafaza edebilmeleri için nasıl bir yol takip etmeleri gerektiğine değindi.

Konuşmasının devamında her konuda olduğu gibi küreselleşen dünyanın ortak sorunlarıyla mücadelede, birlik beraberliğin tesisinde kadına çok büyük görevler düştüğüne dikkat çekti.

Şanlıurfa Müftüsü Mehmet TAŞTAN’ın sunumu ile göçmenlere yönelik gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verildi.

İlimiz Urfa'da 2012 yılı itibari ile 4 adet çadır kent 1 adet konteynır kent kurulmuş olup bunlarla birlikte din hizmetleri sunan medrese alimleri ve sivil toplum kuruluşları ile diyalog halinde olduklarını ve onların taleplerini elimizdeki imkanlar dahilinde ( hafızlık kursu , cami hizmetleri, kuran kursu hizmetleri ) verildiğini dile getirdi.

Yapılan faaliyetlerin takdire şayan olduğunu belirten MARTI, ilçe müftülerinin önerilerini, dinledi.Gelen heyet Şanlıurfa’ da bulunan Suriyeli alimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı düzenlendi.

Görüş ve önerilerini dinledi.

Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram DEMİRTAŞ il müftüsü Mehmet TAŞTAN ve beraberindeki heyet ile haliliye ilçe müftülüğüne bağlı tamamı Suriyeli çocuklardan oluşan 3 katlı 04-06 yaş Kur’an Kursu nu ziyaret ettiler daha sonra Halilürrahman camii ve Hz. İbrahim (a.s) makamını ziyaret ettiler.

İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN; Göç ve Manevi Destek Hizmetlerinin verilmesinde, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ’a, Diyanet İşleri Başkan yardımcı Prof. Dr. Huriye MARTI’ya ve beraberinde gelen heyete desteklerinden dolayı teşekkür etti. Şanlıurfa 63 Urfa Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum