Mezra Göletinin Yüzde 65’i Tamamlandı

Mezra Göletinin Yüzde 65'i Tamamlandı

Şanlıurfa Birecik ilçesinde tarım arazilerinin su ile buluşturmasını amacı ile yapılan 15.12.2018 tarihinde bitirilmesi planlanan Mezra Göleti Projesinde çalışmalar devam ediyor.

31 Mart 2018 - 20:32 - Güncelleme: 02 Nisan 2018 - 00:13

Şanlıurfa Birecik ilçesinde tarım arazilerinin su ile buluşturmasını amacı ile yapılan 15.12.2018 tarihinde bitirilmesi planlanan ve yüzde 65'i tamamlanan Mezra Göleti Projesinde çalışmalar devam ediyor.

Tarım arazisinin sulanması için gerekli olan suyu depolamak ve buradan borulu şebeke sistemiyle tarım arazilerine aktarılmasını amaçlayan “Mezra Göleti Projesi” çalışmaları süratle devam ediyor.Devlet Su İşleri tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ, proje çalışmalarında gelinen aşama hakkında Şantiye Şefi olarak görev yapan İnşaat Mühendisi Özgür İPEKÇİ’den bilgi aldı.

Özgür İPEKÇİ: “Projenin %65’lik kısmı tamamlandı. 15.12.2018 tarihine kadar projeyi tamamlamayı hedefliyoruz.  Projenin tamamlanmasıyla 289.3 hektarlık tarım arazisi su ile buluşacak. Çalışmalarımız süratle devam ediyor. ”dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı