Millet, Adaylarını Bağrına Bastı

Ankara'dan dönen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları 11 Nisan Spor Salonundaki sevgi gösterileri sırasında zaman zaman izdihamlar yaşandı

Millet, Adaylarını Bağrına Bastı

Ankara'dan dönen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları 11 Nisan Spor Salonundaki sevgi gösterileri sırasında zaman zaman izdihamlar yaşandı

Millet, Adaylarını Bağrına Bastı
27 Mayıs 2018 - 01:30

Şanlıurfa siyasi tarihinin yine en yoğun günlerinden birini daha yaşadı. Ankara'dan dönen AK Parti Milletvekili adaylarını karşılayan on binlerce vatandaşın 11 Nisan Spor Salonundaki sevgi gösterileri sırasında zaman zaman izdihamlar yaşandı. Konuşmaları alkışlarla kesilen vekiller 24 Haziran seçimleri için "Durmak yok, yola devam" dedi.

Başkent Ankara'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısına katılmalarının ardından kente dönen AK Parti milletvekilleri adaylarını millet yine bağrına bastı.

Havaalanından başlayan yoğun sevgi gösterileri güzergah boyunca 11 Nisan Spor Salonuna kadar devam etti. 11 Nisan Spor Salonuna gelen adaylarını vatandaşlar tezahüratlarla karşılarken, katılımın yoğun olması zaman zaman izdihamlara neden oldu.

Kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünden gelen vatandaşlar, adaylarını uzun süre ayakta alkışlarken buradaki program adayların halka seslenişi ile başladı.

Aday konuşmalarından hemen önce salona seslenen AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, birlikteliklerinin 24 Haziran'da istikrarla devam edeceğini söyledi.

Daha sonra halkı selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise "Allah'ın izni ile 24 Haziran'da şanlı şehrimiz Şanlıurfa'mız çok güçlü bir şekilde bu seçime de girecek ve halkımız Türkiye'de oynan oyunları bozacaktır. Vakit Türkiye vakti, vakit Şanlıurfa vakti, vakit aslında Türkiye üzerinde operasyonel olarak diz çöktürülmenin yok edilme vaktidir. Vakit Anadolu topraklarında 16 yıldır Türkiye'de kalkınma hamlesi gerçekleştirenlerin istikrara devam etme vaktidir" dedi.

MİLLETİN ADAYLARINA SEVGİ SELİ

Program daha sonra milletvekili adaylarının halka hitabı ile devam etti. Buradaki programda Şanlıurfalılarla kucaklaşan 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba, 24 Haziran seçimlerinde Şanlıurfa'nın ve Türkiye'nin en iyi şekilde istikrarın yanında duracağını söyledi. Aday Fakıbaba, "2002 yılından bu yana AK Parti hiç durmadı ve hep çalıştı ama hep de boğuştu. Emperyalistlerle boğuştu. Önce Cumhurbaşkanımızı anlamadılar. Dediler ki, 'Ne de olsa biz, bunu diğerleri gibi yönetiriz'. Baktılar ki işte öyle değil. Bu adam farklı bir adam. Bu kez başladılar 2007'den itibaren başımıza gelmedik kalmadı. Ama bunun karşısında da biz dik durduk" dedi.

AK Parti'nin etnik ayrım yapmaksızın Türkiye'de yaşayan herkese hizmet götürdüğünü de sözlerine ekleyen Aday Fakıbaba, "Herkes adına hizmetler yaptık. Biz yaratılanı, yaratandan dolayı seven bir partinin üyesiyiz. Bizim birimiz de bir, 14'ümüz de bir ve aday adayı olan 304''ümüz de biriz. Bizler, dava adamlarıyız. Eğen 2002 yılından bu yana çok başarılı çalışmalar yaptıysak, bunu bir ekip halinde yaptık" diye konuştu.

Fakıbaba'nın ardından milletvekilleri adayları Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil Özşavlı, Ahmet Akay, Mehmet Fatih Aksoy, Güler Kama İzol, İbrahim Toru, Sedat Ertürk, İsmail Tosun ve İbrahim Ayhan da birer konuşma yaparak vatandaşları selamladı.Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum