önce kendi fakirimi doyuralım

DP Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat ; Korona virüs yüzünden vatandaşlarımız ekonomik zorluklar içinde kıvranıyor ülkeyi idare edenler ve Diyanet vakfı bu vatandaşlarına yardım etmesi gerekirken onları yani kendi Ailesini bırakmış Türkiye' nın dışındaki ülkelere ve insanlara yardım ediyorlar.

önce kendi fakirimi doyuralım

DP Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat ; Korona virüs yüzünden vatandaşlarımız ekonomik zorluklar içinde kıvranıyor ülkeyi idare edenler ve Diyanet vakfı bu vatandaşlarına yardım etmesi gerekirken onları yani kendi Ailesini bırakmış Türkiye' nın dışındaki ülkelere ve insanlara yardım ediyorlar.

önce kendi fakirimi doyuralım
24 Nisan 2020 - 07:38

Polat sosyal medyada yaptığı açıklamada; Diyanet işleri başkanı Sayın Ali Erbaş Türkiye Diyanet vakfı' na bağış istiyor.
Düzenlediği basın toplantısında " 35 Ülkeye Ramazan Ayının sonuna kadar 38 bin 450 gıda , 46 bin iftar paketi ve 10 bin 800 bayramlık kıyafet dağıtacaklarını " açıkladı.
Bağışlarının tüm GSM Operatörlerine bağlı fatura li ve faturasız hatlardan 5601' e SMS göndererek fitre bağışında bulunmayı ve bir SMS ücreti , bir fitre olan 27 tl olarak yardımda bulunmayı istedi.
Diğer taraftan bu ekonomik kiriz ve üste gelen korona virüs" ü yüzden işini, aşını kayıp eden yokluk ve yoksulluk içinde kıvranan milyonlsrca vatandaşımız perişan Cumhuriyetimizin Sayın Erdoğan " biz bu Korona virüs nedeniyle 17 Ülkeye yardım ettik" diyor
Bu ülkelerin Milli gelirlerine baktım en az bizim milli gelirin 5' 6 katı kadar:
İtalya: 38 bin dolar, Almanya: 40 bin dolar, Japonya : 46 bin dolar , İsvicre 78 bin dolar.
Norveç : 99 bin dolar , Amerika: 51 bin dolar.
Avusturya: 67 bin dolar, Çin 70 bin dolar.
Türkiye : 10 bin dolar altında.
Bu Korona virüs öncesinde de başta iktidar, Diyanet vakfı ve Kızılay Dış ülkelere hep yardım ediyorlar idi.
İktidar bazı ülkelere milyar dolarık yardımlarda bulunmuştu.
Eğer insanlarımızın hepsinin karnı tok sırtı pek ve hiç bir yoksul yoksa emena yardim edin diyecek bir şeyimiz olmsz.
Velakin Türkiye Ailesinin milyonlarca ferdi bu yardımlara muhtaç iken sizin onlara yardım etmeniz hem dinen , ahlaken ve hemde vicdanen caiz degildir
Peygamber efendimiz (s.a.s) de Muhtaç insanlarla ilgilenmemizi şöyle açıklıyor" fakir ve yoksulları arayıp gözetiniz ( biliniz ki ) siz ancak fakirleriniz sayesinde yardım görür ve rızıklandırılırsınız."
Yine başka bir hadisinde " Dul , yetim ve fakirlerin ihtiyacına koşan kimse , Allah yolunda cihad edenlerle , gündüz oruç tutup , gece ibadet eden kimseler gibidir" diye buyurmuştur.
Tabi bu hadisleri normal vatandaşlarımız içindir fakat siz sorumluluk mevksindesınız sizin sorumluluğunuz var Allah bu hesabı sizden sorar ve bu görünenlere göre işiniz zor.
Dün Eyyup Nabi Mahallesi ve Selçuklu mahallesini gezdim bazı akraba ve dostları ziyeret ettim Millet perişan neredeyse mahalleler boşanmak üzere vatandaşlarımız Tarım işçisi olarak Aksaray, Yozgat, Kayseri, Niğde, Konya , Ankara polatlı ve diğer ilere çalışmaya gitmiş ve de gidecek olanlar vsr.
Eyyubiye, 12.ler , Şıhmaksut, Muradiye, Osmanlı, Hayatti Harrani , Sancaktar ve bir çok kenar mahalleler neredeyse boşanmak üzere.
Bunların çocukları yılda en fazla 4 ay okula gidebiliyor.
Yine Berber, lokanta , kahvehaneler kapali hepsi bizi görünce sitem ediyorlar perişan olduklarını ve artık borç isteyecek yüzümüz , ne verecek gücümüz ve nede borç verecek gücü olan insanimız kaldı diyorlar.
Yazık biz 83 milyonluk bir Aileyiz siz sorumluluk mevkide olan insanlar ve kurumlar olarak dışarıya degilde Aile içine yönelmiş olup ve bunlara yardım etmiş olsaydınız bu insanlar bu gün sıkıntıda olmaz ve ilini , mahallesini terk etmezdı.
Ne olur hatadan dönün ve hiç olmazsa bundan sonra kendi büyük Ailenizin fertletini gözetin.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum