Önen'den Coronavirus Duyurusu

ÇİN Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Hemşehrimiz Abdulkadir Emin Önen coronavirus türü ile ilgili acil sağlık duyurusu yayınlandı.

Önen'den Coronavirus Duyurusu

ÇİN Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Hemşehrimiz Abdulkadir Emin Önen coronavirus türü ile ilgili acil sağlık duyurusu yayınlandı.

Önen'den Coronavirus Duyurusu
22 Ocak 2020 - 13:07

ÇHC Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Hemşehrimiz Abdulkadir Emin Önen’in acil sağlık duyurusuda Çin’de yaşayan ve Çin’e gelecek vatandaşlarımız tedbirli olmalı
 
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçiliği, acil bir duyuru yaparak, Çin’de yaşayan ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan vatandaşlarımızın, Dünya Sağlık Örgütünün de kontrolünde olduğu yeni Koronavirus türü hastalık hakkında alınması gereken tedbirleri mutlaka almaları gerektiği belirtildi.
 
Vatandaşlarımız tedbirleri dikkate almalı

Çin’de yaşayan ve Çin’e seyahat edecek olan vatandaşlarımızı uyarmak maksadıyla Büyükelçilik olarak acil sağlık duyurusu yayınladıklarını belirten Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “Çin'de ortaya çıkan yeni coronavirus türü hakkında Büyükelçiliğimiz duyuru yaptı. Bu duyuruda da belirttiğimiz gibi; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan, Çin’de ve civar ülkelerde vaka sayısının artmakta olduğu müşahede edilen ‘2019-nCoV’ yeni Koronavirus türü hakkında Büyükelçiliğimiz duyurusunda da belirtilen mutad sağlık tedbirlerini mutlaka almaları gerekmektedir. Ayrıca; Çin’de yaşayan vatandaşlarımızın Çin Halk Cumhuriyeti ve Dünya Sağlık Örgütünün resmi açıklama ve uyarılarını yakından takip etmelerinde fayda vardır” dedi.
 
 
7 gün 24 saat Büyükelçiliğimiz telefonları açıktır

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen, oluşabilecek acil durumlarda 7 gün 24 saat açık olan Büyükelçilik Çağrı Merkezi ve hafta sonları Nöbetçi telefonlarından Büyükelçiliğe ulaşabileceklerini söyledi.
 
 
Çin Kültür Merkezi'nin kurucusu İrfan Karslı'dan Önen’e ziyaret

İstanbul'da bulunan Çin Kültür Merkezi'nin kurucusu İrfan Karslı, önceki gün gittiği Pekin’de, Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen’i makamında ziyaret etti.
Büyükelçi Emin Önen İstanbul'da bulunan Çin Kültür Merkezi'nin kurucusu İrfan Karslı'yı Büyükelçilikte kabul ederek, Türkiye ve Çin arasında kültür ve turizm alanlarında hayata geçirilebilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 
 
Önen’den Çin İK ve SGB UİD Gn. Md. Hao Bin'i ziyaret

Pekin Büyükelçimiz Emin Önen ayrıca, Pekin'de Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Departmanı Genel Müdürü Hao Bin'i ziyaret ederek Türkiye ve Çin arasındaki sosyal güvenlik alanındaki işbirliği konuları hakkında görüşmelerde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum