ÖSYM,Sınavlara başvuru tarihlerini güncelledi.

ÖSYM'nin sınav takvimi yenilendi. Corona virüsü nedeniyle birçok sınavın tarihi değişmiş ve ertelenmişti. ÖSYM ise değişen sınav ve başvuru tarihlerini düzenleyerek sınav takvimini güncelledi.

ÖSYM,Sınavlara başvuru tarihlerini güncelledi.

ÖSYM'nin sınav takvimi yenilendi. Corona virüsü nedeniyle birçok sınavın tarihi değişmiş ve ertelenmişti. ÖSYM ise değişen sınav ve başvuru tarihlerini düzenleyerek sınav takvimini güncelledi.

ÖSYM,Sınavlara başvuru tarihlerini güncelledi.
15 Mayıs 2020 - 12:27

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav takvimini güncelledi. Binlerce kişinin katıldığı KPSS, ALES, DGS, MSÜ, DUS, TUS, YDS, YÖKDİL, EKPSS gibi sınavların uygulanacağı ve başvuru tarihleri belirlendi. Corona virüsü sebebiyle birden fazla kez değiştirilen bazı sınavların tarihleri de netleşmiş oldu. İ

ÖSYM’nin resem internet sitesinden edinilen bilgiye göre , Başkanlığımızca, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi öncesinde ÖSYM Sınav Takvimi ile kamuoyuna duyurulan ancak; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik Devletimizce alınan tedbirler kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri belirlenmiştir. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek osym'nin internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yayımlanmıştır. Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur. denildi.

 

 Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.

** Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23:59'a kadar artırımlı olarak; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

*** Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

**** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanabilecektir.

***** Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) kapsamında, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Bulgarca dillerinde yapılan yabancı dil sınavları, 2020 yılında sadece elektronik sınav olarak ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (Ankara, İstanbul ve İzmir e-Sınav Binalarında) bu takvimde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum