Pisa Kulesini andıran yamuk binalar korkutuyor

Pisa Kulesini andıran yamuk binalar korkutuyor

Binlerce kişinin hayatını kaybettiği Gölcük Depreminin merkez üssü Kocaeli görünümü ile İtalya’daki Pisa Kulesini andıran onlarca yamuk binaya ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

11 Mart 2019 - 20:35

Binlerce kişinin hayatını kaybettiği Gölcük Depreminin merkez üssü Kocaeli, görünümü ile İtalya’daki Pisa Kulesini andıran onlarca yamuk binaya ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Görünümleri ile korkutan binaların içinde ise zemine yerleştirilen dairesel cisimler eğime doğru hızla yuvarlanıyor.

17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen ayakta kalan onlarca yamuk bina halen ailelere ev sahipliği yapıyor. Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki deprem ve çeşitli nedenlerle yan yatan binalarda yaşayan aileler, zemindeki eğriliklere aldırmadan yaşamlarını sürdürüyor.

Evlerde bardağa koyulan sular, tabağa koyulan yemekler ve zemine yerleştirilen dairesel cisimler eğime doğru hareket ediyor. Şehir merkezinde birbirine yaslanmış şekilde duran 20 civarında hasarlı bina hem uzmanları hem de vatandaşları tedirgin ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Şanlıurfa’da 4 bin kök kenevir ele geçirildi
Şanlıurfa’da 4 bin kök kenevir ele geçirildi