Rafadan Tayfa Ekibi Göbeklitepe Heyecanı Yaşıyor

Rafadan Tayfa ekibi Rafadan Tayfa Göbeklitepe adlı animasyon ve macera türü çalışması ile beyaz perdeye çıkmanın heyecanını yaşıyor.

Rafadan Tayfa Ekibi Göbeklitepe Heyecanı Yaşıyor

Rafadan Tayfa ekibi Rafadan Tayfa Göbeklitepe adlı animasyon ve macera türü çalışması ile beyaz perdeye çıkmanın heyecanını yaşıyor.

Rafadan Tayfa Ekibi Göbeklitepe Heyecanı Yaşıyor
24 Aralık 2019 - 09:43

Çocukların severek izlediği Rafadan Tayfa, bu kez 'Rafadan Tayfa Göbeklitepe' adlı animasyon ve macera türü çalışması ile beyaz perdeye çıkıyor. Başkan Beyazgül'ün daveti üzerine yarın Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek gala için kente gelen Rafadan Tayfa ekibi, filmin konu aldığı Göbeklitepe'ye giderek tarihi alanı gezdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılını Göbeklitepe Yılı ilan etmesinin ardından Şanlıurfa son yılların en yoğun turist akınına uğrarken, tanıtıma bir katkı da Rafadan Tayfa ekibinden geldi. Bir buçuk yılı aşkın bir süreden bu yana devam eden çalışmalarını tamamlayan Rafadan Tayfa ekibi, 'Rafadan Tayfa Göbeklitepe' adlı animasyon ve macera türü çalışması ile beyaz perdeye çıkmanın heyecanını yaşıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün daveti üzerine 24 Aralık Salı günü yapılacak gala öncesi Şanlıufa'ya gelen Rafadan Tayfa ekibi, ilk olarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesini gezdi. Ardından Göbeklitepe'ye geçen ekip, burada anıtları ve kalıntıları gezerek filmin bölümlerinden kesitleri ele aldı.

YÖNETMEN FİDAN: GÖBEKLİTEPE ÖNEMLİ BİR DEĞERİMİZ

Alanda bir değerlendirme yapan Rafadan Tayfa Göbeklitepe filminin yapımcı ve yönetmeni  İsmail Fidan ekip olarak Şanlıurfa'da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Galanın Şanlıurfa'da yapılmasının da önemli olduğunu ve desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür eden Fidan, "Şanlıurfa’ya üçüncü gelişimiz ama tüm ekibimizle ilk etkinliğimiz. Gerçekten ekibimizin gözündeki o ışıltıyı görmek bizi çok mutlu etti. Çünkü yaklaşık bir buçuk yıldır gece gündüz demeden çok büyük bir filmi tamamladılar ve iki gün sonra Urfa'da ilk galasını gerçekleştireceğiz. Gerçekten çok heyecanlıyız. Ben özellikle ekibimin gözlerinden bir kez daha Göbeklitepe'ye baktığım zaman aslında yaptıkları işin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gördüm. Tabi bu Şanlıurfa'mız için  önemli bir değer. Sadece Urfa'mız için değil tüm insanlığın sıfır noktası burası ve biz Rafadan Tayfa Göbeklitepe’de 'Tarih yeniden yazıyor' sloganıyla geliyoruz ve 27 Aralık’ta da buna şahitlik etmek için herkesi bekliyoruz.  Burası tarihin sıfır noktası" dedi.

"GÖBEKLİTEPE'YE İLGİ DAHA DA ARTACAK"

Film ile birlikte özellikle çocukların Göbektilepe'ye ilgisinin daha da artacağını belirten Yapımcı ve Yönetmen İsmail Fidan, "Walalarımız hep İstanbul’da, Ankara’da yapılıyor ama biz dedik ki bunu Urfa hak ediyor, biz bunu Şanlıurfa’da gerçekleştirelim. Çünkü filmin büyük bir kısmı Şanlıurfa’da geçiyor. Biz inanıyoruz ki filmimiz çıktıktan sonra şimdiden bile fragmanlardan sonra biz şunu görüyoruz çocuklar, sanki daha önceden gelmiş çocuklar bile belki bir yapı olarak gördü, belki farkına varmadı ama şuan en sevdiği kahramanların burada yaşadığı maceradan sonra Göbeklitepe’yi bir kere daha görmek ve hatta hiç gelmeyenlerin 'Göbeklitepe Şanlıurfa’daymış babacım, oraya gidelim annecim oraya gidelim' sözlerini duymak bizim aslında yapmış olduğumuz işin şimdiden daha vizyona girmeden amacına vakıf olduğunu bir kere daha göstermiş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum