Sağlık Çalışanları Derneğinden UYGAD’a Ziyaret

Sağlık Çalışanları Eğitim ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri UYGAD Şanlıurfa'yı ziyaret ederek sorunları hakkında açıklamalar yaptılar.

Sağlık Çalışanları Derneğinden UYGAD’a Ziyaret

Sağlık Çalışanları Eğitim ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri UYGAD Şanlıurfa'yı ziyaret ederek sorunları hakkında açıklamalar yaptılar.

Sağlık Çalışanları Derneğinden UYGAD’a Ziyaret
21 Nisan 2018 - 15:30

Sağlık Çalışanları Eğitim ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri UYGAD Şanlıurfa'yı ziyaret ederek sorunları hakkında açıklamalar yaptılar.Dernek Başkanı Salih Çoban, Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek Üyeleri ve Nur Hayat Tıp Merkezi Doktorlarından Mustafa Öbek ve Nurettin Cankat, UYGAD’ı ziyaret ederek UYGAD Başkanı M. Sıtkı Aloğlu ile bir süre görüştü.

Sağlık alanındaki istihdam sorununun sağlık çalışanlarını olumsuz etkilediğini belirten Sağlık Çalışanları Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Salih Çoban, Şanlıurfa’nın sağlık alanında seviye olarak çok geride kaldıklarının altını çizdi.

Özel sağlık kuruluşlarının bir an önce açılması gerektiğini belirten Çoban şöyle konuştu; “Özel sağlık kuruluşlarının bir an önce faaliyete girmesi gerekiyor. Bu nedenle hükümetimiz üzerine düşeni bir an önce yapmalı.

Aynı zamanda sağlık meslek eğitim kurumlarından mezun olan birçok öğrencimiz sağlık alanları haricinde farklı farklı sektörlerde çalışmakta. Bu konunun da bir an önce çözüme kavuşturularak atama bekleyen sağlık çalışanlarının değerlendirilmesi gerekiyor.

Bu konuda gerek kamu bünyesinde hizmet veren gerekse özel sağlık hizmeti veren alanlarda yapılacak iyileştirmeler ile gerekli istihdamın bir an önce oluşturulması gerekmekte” şeklinde konuştu.

UYGAD Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilcisi m. Sıtkı Aloğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Aloğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Biz UYGAD olarak sağlık çalışanları ve sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Özellikle ülke genelinde ve Şanlıurfa’mızda bu konuda mağduriyetler oldukça yüksek. Bu mağduriyetin giderilmesi konusunda gereken adımların bir an önce atılması gerekiyor.

Bizler Ataması Yapılmayan Sağlıkçıların başta Sağlık Bakanı olmak üzere Sayın Başbakanımıza hükumet yetkililerine ve muhalefet parti yetkililerine sesleniyoruz.

Ataması yapılmayan ve sayısı her defasında artan sağlıkçı kardeşlerimizin Atamalarının yapılması lazım” dedi.Haber Bülent KARACA

YORUMLAR

  • 0 Yorum