casino siteleri

Şanlıurfa'da doktorlar eylem yaptı vatandaş mağdur oldu( Video)

Şanlıurfa’da Tabipler Odası, Tabip-Sen, Hekim-Sen, kısa adı SES olan Sağlık Emekçileri Sendikası , Türk Sağlık –Sen’in yaptığı 1 gün iş bırakma eyleminde Şanlıurfalı hastalar mağdur oldu.

Şanlıurfa'da doktorlar eylem yaptı vatandaş mağdur oldu( Video)

Şanlıurfa’da Tabipler Odası, Tabip-Sen, Hekim-Sen, kısa adı SES olan Sağlık Emekçileri Sendikası , Türk Sağlık –Sen’in yaptığı 1 gün iş bırakma eyleminde Şanlıurfalı hastalar mağdur oldu.

Şanlıurfa'da doktorlar eylem yaptı vatandaş mağdur oldu( Video)
15 Haziran 2022 - 18:49

 Orhan YAŞAR, hastaneye geldim fakat hiçbir doktor benimle ilgilenmedi, doktorlar yokmuş sanırım, mecburen bende acile gitmek zorunda kaldım. Acil de tabi hiç bakmadı bile, ne ilgilendiler, ne muayene ettiler adamlar hiç bakmadan sadece bir ilaç yazıp bizi gönderdiler.
              Mehmet ASLAN, 15 gündür bekliyorum ki geleyim de dişimi yaptırayım, bugün geldim şimdi de içeride bana dediler ki bugün doktorlar yok, gerçekten mağdur durumdayız ne yapacağımızı da bilmiyoruz halimize bakın, Allah bizlere yardım etsin.
               Osman Kaya, Suruç’tan geldi tedavi  için Şanlıurfa’ya geldim ancak tedavi olamadan  geri döndüm.
               Hasan Tarten, Mağduruz gerçekten, biz Eyüp Peygamberden geliyoruz şimdi de boş şekilde geldiğimiz gibi geri dönüyoruz, inanın 100 lira akaryakıta veriyoruz
               Ahmet ÇELİK, Gerçekten bugün biz mağdur olduk, randevum vardı bugüne geldim bana doktorlar yok dediler, bir sürü içeride tantana çıktı, gelen milleti bu sıcakta hep boş gönderdiler. Ben köyden geliyorum tam 60 kilometre yol geldim ben sırf burada muayene olup tedavi görmek için, 60 kilometre yol geldim

                HİÇBİR DOKTOR BENİMLE İLGİLENMEDİ
                 Tedavi için  hastaneye gelen Orhan YAŞAR Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Bugün benim randevum vardı, bende kalktım hastaneye geldim fakat hiçbir doktor benimle ilgilenmedi, doktorlar yokmuş sanırım, mecburen bende acile gitmek zorunda kaldım. Acil de tabi hiç bakmadı bile, ne ilgilendiler, ne muayene ettiler adamlar hiç bakmadan sadece bir ilaç yazıp bizi gönderdiler. Zaten hastanenin içerisine girseniz görürsünüz herkes şuan mağdur durumda hastane de, adamların bugüne randevuları var gelmişler hepsine doktorlar yok cevapları verildi, herkes şuanda mağdur durumda, gelin hastanenin içerisine bakın tüm hastalar mağdur olmuş durumda. Bende bugün randevum vardı muayene olmak için gelmiştim fakat hiç doktor yok sadece hastanenin acil bölümünde var orada ki doktorlar da ilgilenmiyor. Hastalara hiç bakmadan direkt olarak ağrı kesici yazıp gönderiyorlar. Bakın ben şimdi hastanenin içinden çıktım orada ki ortamı görseniz, gelen her hasta bugün mağdur olmuş durumda, buyurun bakın hastanenin içerisinde mağdur olan en az 100 hasta var şuanda, adamlara bugün doktorlar yoktur deniyor. Biz de ne diyelim, kime ne diyelim bilmiyoruz geldik randevumuz vardı şimdi boş bir şekilde hiçbir tedavi görmeden tekrar geri gidiyoruz.


                    DOKTORLAR YOK DEYİP GERİ GÖNDERDİLER

                    Tedavi için  hastaneye gelen Mehmet ASLAN Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklama,
Ben tam olarak 15 gündür randevu almışım, 15 gündür bekliyorum ki geleyim de dişimi yaptırayım, bugün geldim şimdi de içeride bana dediler ki bugün doktorlar yok, gerçekten mağdur durumdayız ne yapacağımızı da bilmiyoruz halimize bakın, Allah bizlere yardım etsin. Geldim hastaneye görevliyle konuştum dedim ki, bana bir doktorun ismini ver muayene olayım, tedavi göreyim dedim. Adamlar bana doktor ismi bile vermediler, doktorlar bugün yokmuş, sanki Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışıyoruz, sadece tedavi olmak için bir doktor istedim bulamadım, adama dedim ki bana bir doktor söyle ben şimdi dişimi kimde yaptıracağım, nerede yaptıracağım. Adamlar onu bile söylemiyor bize, durum bundan ibaret gerçekten biz hasta olarak bugün çok mağdur olduk, gerçekten mağduruz, ben sırf burası için, tedavi olmak için tam 1 saatlik yoldan gelmişim bu sıcakta havaları görüyorsunuz zorluklarla geldim buraya kadar, doktorlar yok deyip geri gönderdiler ben. Boşu boşuna geldim, şimdi bir daha 1 saatlik yolu geri döneceğim.

                RANDEVUM VARDI BUGÜNE GELDİM BANA DOKTORLAR YOK DEDİLER

                   Tedavi için  hastaneye gelen Ahmet ÇELİK Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada, Gerçekten bugün biz mağdur olduk, randevum vardı bugüne geldim bana doktorlar yok dediler, bir sürü içeride tantana çıktı, gelen milleti bu sıcakta hep boş gönderdiler. Ben köyden geliyorum tam 60 kilometre yol geldim ben sırf burada muayene olup tedavi görmek için, 60 kilometre yol geldim bana doktorlar yok dediler şimdi bir daha boş bir şekilde, boşu boşuna 60 kilometre yolu bir daha geri döneceğim. Şuan burada sadece acil bölümü çalışıyor, acil bölümünde de sadece bir ilaç yazıp gönderiyorlar, başka bir şey yapmıyorlar, muayene etmek yok, tedavi yok, ilgilenmek yok, bakmak yok adamlar sadece bir ilaç yazıyor git diyorlar bizlere. Gerçekten halkı çok mağdur ediyorlar, benim bugün randevum vardı ben kafama göre de gelmedim ki, randevu alıp geldim, ben randevu aldım bugüne, bu saate randevu verdiler bana geldim şimdi de bana doktorlar yok diyorlar. Ne zaman geleyim, ne zaman randevu alayım diye soruyoruz bize kesin bir şey söylemiyorlar ne zaman doktorların grevi biter de gelirlerse o zaman diyorlar bizlere. Doktorlar ne zaman gelir diyoruz adamlar bilmiyor ki, doktorların ne zaman geleceğini bilmiyoruz diyorlar bizlere. Biz tedavi görmek için gelmişiz, doktorlar yok, bizleri sadece acil bölümüne gönderiyorlar, orada da sadece 1 doktor çalışıyor, bu kadar hasta var, bu kadar millet var sadece bir doktor var acil bölümünde, bir doktor var o da sadece ilaç yazıp gönderiyor gelenleri başka da bir şey yapmıyorlar. Biz randevu almışız, gelmişiz tedavi görmek için, ben hastaneye girdim randevum vardı dedim, doktorlar izinde dediler bize, bekleyin dediler doktorlar ne zaman izinden gelirlerse o zaman gelirsiniz dediler, her hangi bir tarihte vermediler.


      SURUÇ’TAN GELDİM TEDAVİ OLAMADAN GERİ DÖNDÜM
     Tedavi için hastaneye gelen Osman KAYA Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;
Suruç’tan geldim ben buraya çocuklarımı tedavi ettirmek için randevum vardı, kalkıp Suruç’tan buraya geldim şimdi boş bir şekilde geri dönüyorum doktorlar yokmuş, doktorlar grev yapıyormuş. Doktorlar grev yapıyor fakat onların yüzünden bizim çocuklarımız mağdur oldular, gerçekten çok mağdur olduk hatta içeride problemler yaşayacaktık, çok şükür problem yaşamadık ama grevin yüzünden benim çocuklarım tedavi olamadı, bir ilaç yazıp gönderdiler bizi. Her hangi bir işlem, her hangi bir tedavi, her hangi bir muayene görmedik, kimse yapmadı doktorlar yokmuş diye, benim çocuklarımın dişleri çürümüş çekmeye geldik, randevu bile almıştık fakat boş bir şekilde şuan da geri dönüyoruz. Çocuklarımın çürük olan dişini çekecektik fakat çekemedik, diğer çocuğuma dolgu yapacaktık fakat dolgu da yapamadık, ağrı kesici ilaç verdiler. Biz ne zaman gelsek hep böyle oluyor, her geldiğimiz de doktorların grevi ile karşılaşıyoruz, grev yapıyorsunuz tamam da bu sefer biz halk olarak mağdur duruma düşüyoruz. Bugün randevumuz vardı biz tam dedikleri zaman da geldik ama doktorlar grevdeymiş, bizim de grev yapmamız lazım, halk olarak, vatandaş olarak, hasta ve hasta yakınları olarak bizimde haklarımızı aramamız lazım, gerçekten çok mağdur durumdayız, çocuklarımı da alıp Suruç’tan buraya geldim hepimiz mağdur olduk.

                   EYÜP PEYGAMBERDEN GELİYORUZ ŞİMDİ DE BOŞ ŞEKİLDE GELDİĞİMİZ GİBİ GERİ DÖNÜYORUZ,
                      Tedavi için Hastaneye gelen Hasan TARTAN Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;
Mağduruz gerçekten, biz Eyüp Peygamberden geliyoruz şimdi de boş şekilde geldiğimiz gibi geri dönüyoruz, inanın 100 lira akaryakıta veriyoruz, 1 gün değil, 2 gün değil biz ne zaman gelsek böyle geri dönüyoruz. Sonumuz ne olacak bilmiyorum, bu milletin hali ne olacak acaba hiç bilmiyorum, bu gün her gelen boş bir şekilde geri dönüyor. Ben bugün diş takmaya geldim fakat doktorlar grevdeler kimse yokmuş biz de ne yapalım mağdur bir şekilde mecburen geri dönüyoruz. Dediler yarın tekrar arayın, muhtemelen yarın da diyecekleri yine randevu alın zaten 1 aydır gidip geliyoruz, bugün de geldik boş bir şekilde ne tedavi olduk ne muayene olduk hiçbir şey yapmadan tekrar eve dönüyoruz.dedi.
Haber Kamil Güler
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Drrr
    2 hafta önce
    Yani bu haberi yazan arkadaştan da derin ve yerinde bir analiz bekliyoruz.Bu mağduriyetler niye oluşuyor müsebbibi kim?