Şanlıurfa'da Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Şanlıurfa’da Hacı adaylarına kutsal yolculuk öncesinde görsel materyaller eşliğinde bilgilendirme semineri verildi.

Şanlıurfa'da Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Şanlıurfa’da Hacı adaylarına kutsal yolculuk öncesinde görsel materyaller eşliğinde bilgilendirme semineri verildi.

Şanlıurfa'da Hacı Adaylarına Seminer Verildi
19 Haziran 2019 - 14:53

Şanlıurfa’da Hacı adaylarına kutsal yolculuk öncesinde görsel materyaller eşliğinde bilgilendirme semineri verildi.Şanlıurfa’da Hacı adaylarının ibadetlerini usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kutsal yolculuk öncesinde görsel materyaller eşliğinde bilgilendirme semineri yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonuyla ve özel şirketler aracılığıyla hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri verildi.

İl Müftüsü Mehmet Taştan “ Milyonca insanın arzulayıp hasret duyduğu, güzel mekanları özlemle yad ettiği beldeleri sizlere nasip eden Allah’a hamd olsun.

Kardeşlerim; Hac vazifesinin hakkıyla yerine getirilmesi için ibadetten alıkoyacak her şeyden uzak durulmalıdır.

Sizler Rahman’ın misafirleri olarak hacca gitmeye hak kazandınız, dünya hayatımızda belki tekrarı olmayacak bir ziyaret gerçekleştireceksiniz. Öyleyse hac farizamızı yerine getirmek üzere çıkacağınız bu yolculuğu, sıradan bir seyahat ve sıradan bir gezi olarak asla algılamayın. Hac ibadeti için yolculuğa çıkmadan evvel bütün eş, dost ve akrabalarımızla helalleşelim. Unutmayalım ki hakkıyla eda edilen bir hac farizası, hac ibadeti, o kulu bütün günahlarından arındırarak günahsız bir hâle getirir.” diyerek sözlerini tamamladı.

2019 yılı hac organizasyonu kapsamında kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik düzenlenen seminerde ayrıca hac irşat hizmetleri, Medine’de yapılacak görevler ve hizmetler, umrenin tarifi, tavaf ve say, ihramdan çıkma, Arafat’a hazırlık, Arafat vakfesi, Müzdelife vakfesi, şeytan taşlama, ziyaret tavafı gibi başlıklar altında sunumlar yapıldı.İl Şanlıurfa Müftülüğü bitişiğindeki Peygamber caminde yapılan programa hacı adayları katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum